Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Jubileusz 5-lecia Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szarwarku

Jubileusz 5-lecia Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szarwarku

Jubileusz 5-lecia Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szarwarku

W dniu 16.10.2013 odbyła się uroczystość Jubileuszowa 5-lecia powstania Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szarwarku.

Powiat Dąbrowski reprezentował Wicestarosta Robert Pantera, a Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Dyrektor Agnieszka Anioł-Głuszek.

W adresie okolicznościowym podziękowano Dyrekcji oraz Pracownikom za „serdeczność i uśmiech, które pomagają wychowankom przezwyciężać strach w dzieleniu się cząstką siebie, która dla człowieka chorego jest bardzo istotna”.

Na wstępie Dyrektor Jan Kądzielawa przypomniał krótko historię placówki, po czym odbyła się prezentacja multimedialna pokazująca codzienną pracę wychowawców z dziećmi oraz zajęcia w ośrodku.

Nie byłoby Jubileuszu, gdyby nie piękne występy wychowanków tej placówki, które zachwyciły przybyłych gości.

Obecnie do placówki uczęszcza dziesięcioro dzieci, którymi opiekuje się wykwalifikowana kadra nauczycielska. Dla wychowanków organizowane są zajęcia, które stymulują ich rozwój, a także skutecznie wypełnianie zadań życiowych.

Z dziećmi pracuje psycholog, logopeda, dogoterapeuta, oligofrenopedagog, fizjoterapeuta.

W dniu 16.10.2013 odbyła się uroczystość Jubileuszowa 5-lecia powstania Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szarwarku. Powiat Dąbrowski reprezentował Wicestarosta Robert Pantera, a Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie Dyrektor Agnieszka Anioł-Głuszek. W adresie okolicznościowym podziękowano Dyrekcji oraz Pracownikom za „serdeczność i uśmiech, które pomagają wychowankom przezwyciężać strach w dzieleniu się cząstką siebie, która dla człowieka chorego jest bardzo istotna”. Na wstępie Dyrektor Jan Kądzielawa przypomniał krótko historię placówki, po czym odbyła się prezentacja multimedialna pokazująca codzienną pracę wychowawców z dziećmi oraz zajęcia w ośrodku. Nie byłoby Jubileuszu, gdyby nie piękne występy wychowanków tej placówki, które zachwyciły przybyłych gości. Obecnie do placówki uczęszcza dziesięcioro dzieci, którymi opiekuje się wykwalifikowana kadra nauczycielska. Dla wychowanków organizowane są zajęcia, które stymulują ich rozwój, a także skutecznie wypełnianie zadań życiowych. Z dziećmi pracuje psycholog, logopeda, dogoterapeuta, oligofrenopedagog, fizjoterapeuta.