1. Jubileusz Orkiestr Dętych

Jubileusz Orkiestr Dętych

Patronat nad festiwalem objęło Radio RDN Małopolska.

24 lipca br. w Szczucinie odbył się Jubileusz Orkiestr Dętych. W uroczystości wzięło udział ponad 20 orkiestr dętych z diecezji tarnowskiej, które zaprezentowały utwory z repertuaru muzyki poważnej, religijnej i żołnierskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Jan Sipior Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin, Ryszard Pikul Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Andrzej Urbanik Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego oraz Marek Kopia Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego. Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się Mszą Święta, z uroczystą oprawą orkiestr wraz z solistką Gabrielą Sołtys, w intencji muzyków pod przewodnictwem Biskupa Wiesława Lechowicza. Po uroczystym nabożeństwie odbył się koncert połączonych orkiestr, prowadzonych przez dyrygenta Jana Gładysza. Koncert zakończył się indywidualnymi występami Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach koło Bobowej, Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton" z Tymbarku, Parafialnej Orkiestry Dętej w Siedliskach Tuchowskich oraz Orkiestry Dętej przy OSP w Szczucinie. Partnerami tego przedsięwzięcia byli: Województwo Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Lokalna Grupa działania z siedzibą w Mielcu, Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotnicy Powiśla Dąbrowskiego oraz Miasto i Gmina Szczucin. Patronat nad festiwalem objęło Radio RDN Małopolska.