Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kabaret w więzieniu

Kabaret w więzieniu

Kabaret w więzieniu

Zespół teatralny działający przy dąbrowskim Domu Kultury od kilku lat odwiedza Zakład Karny w Tarnowie przy ul. Konarskiego, gdzie prezentuje przygotowane przez siebie przedstawienia. Podobną współpracę młodzież nawiązała ostatnio z zakładem w Mościcach, gdzie pokazano program kabaretowy zatytułowany "Trupa Trędowatej".

W Zakładzie Karnym w Mościcach młodzież z Dąbrowy Tarnowskiej wystąpiła po raz pierwszy. Zaprezentowano cieszący się popularnością program kabaretowy "Trupa Trędowatej", który młodzi artyści pokazywali już w Dąbrowie. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez więźniów, młodzież otrzymała w podziękowaniu ręcznie wykonaną szkatułkę i zaproszenie na kolejne występy.

Dla niektórych członków zespołu teatralnego przedstawienie w Mościcach było występem pożegnalnym. Krzysztof Houda i Paweł Dąbroś, z uwagi na przygotowania do matury, zawiesili pracę w zespole. Aktorami i ekipą techniczną zaopiekował się inicjator współpracy kulturalnej między obiema instytucjami - Andrzej Jeleń, wychowawca z Zakładu Karnego w Mościcach. (BAJA)

Źródło: Dziennik Polski

Zespół teatralny działający przy dąbrowskim Domu Kultury od kilku lat odwiedza Zakład Karny w Tarnowie przy ul. Konarskiego, gdzie prezentuje przygotowane przez siebie przedstawienia. Podobną współpracę młodzież nawiązała ostatnio z zakładem w Mościcach, gdzie pokazano program kabaretowy zatytułowany "Trupa Trędowatej". W Zakładzie Karnym w Mościcach młodzież z Dąbrowy Tarnowskiej wystąpiła po raz pierwszy. Zaprezentowano cieszący się popularnością program kabaretowy "Trupa Trędowatej", który młodzi artyści pokazywali już w Dąbrowie. Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez więźniów, młodzież otrzymała w podziękowaniu ręcznie wykonaną szkatułkę i zaproszenie na kolejne występy. Dla niektórych członków zespołu teatralnego przedstawienie w Mościcach było występem pożegnalnym. Krzysztof Houda i Paweł Dąbroś, z uwagi na przygotowania do matury, zawiesili pracę w zespole. Aktorami i ekipą techniczną zaopiekował się inicjator współpracy kulturalnej między obiema instytucjami - Andrzej Jeleń, wychowawca z Zakładu Karnego w Mościcach. (BAJA) Źródło: Dziennik Polski