Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kampania "Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie.”

Kampania "Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie.”

Kampania

Dotkliwe skutki epidemii COVID-19 odczuwalne są we wszystkich dziedzinach gospodarki. Władze Województwa Małopolskiego zareagowały na ten nagły kryzys niezwłocznie. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej uruchomiono 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi - pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Łącznie na skuteczną walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i łagodzenie skutków pandemii przeznaczono około 1 miliarda złotych – środki na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.

Dzięki realizacji unijnego projektu „MTA – Pakiet Medyczny” do małopolskich szpitali i zespołów ratownictwa medycznego, trafia nowoczesny sprzęt specjalistyczny do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także niezbędne środki ochrony osobistej.

Potrzebne wsparcie otrzymał również Zespół Opieki Zdrowotnej w  Dąbrowie Tarnowskiej.

Placówka w czerwcu br. została doposażona w ambulans marki Mercedes Benz Sprinter 319 w kolorze żółtym o wartości ponad 600 tys. zł. Karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz sprzęt do łączności. Ponadto w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dąbrowski szpital zakupił niezbędne środki do dezynfekcji, a także sprzęt obejmujący między innymi aparat do ciągłych terapii nerkozastępczych, defibrylatory z wyposażeniem, pulsoksymetry z EKG, reduktory tlenowe, dozowniki do tlenu, wideolaryngoskopy wraz z wyposażeniem, a także myjnie – dezynfektory, lampy bakteriobójcze, sprzęt do dezynfekcji i maszyny czyszczące do powierzchni szpitalnych. Łączna wartość przyznanego wsparcia wynosi prawie 1 148 376,05 zł, z czego 85% jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Zachęcamy do zapoznania się z kolejną odsłoną kampanii wizerunkowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce pod hasłem "Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie” dostępną pod adresem https://www.rpo.malopolska.pl/aktualnosci-fundusze-a-koronawirus/nadzwyczajne-srodki-w-niezwyczajnych-czasach-fundusze-europejskie-w-sluzbie-zdrowia

Dotkliwe skutki epidemii COVID-19 odczuwalne są we wszystkich dziedzinach gospodarki. Władze Województwa Małopolskiego zareagowały na ten nagły kryzys niezwłocznie. W ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej uruchomiono 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi - pakiet społeczny i edukacyjny, natomiast trzeci to pakiet rozwoju. Łącznie na skuteczną walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i łagodzenie skutków pandemii przeznaczono około 1 miliarda złotych – środki na ten cel pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa. Dzięki realizacji unijnego projektu „MTA – Pakiet Medyczny” do małopolskich szpitali i zespołów ratownictwa medycznego, trafia nowoczesny sprzęt specjalistyczny do ratowania zdrowia i życia mieszkańców, a także niezbędne środki ochrony osobistej. Potrzebne wsparcie otrzymał również Zespół Opieki Zdrowotnej w  Dąbrowie Tarnowskiej. Placówka w czerwcu br. została doposażona w ambulans marki Mercedes Benz Sprinter 319 w kolorze żółtym o wartości ponad 600 tys. zł. Karetka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz sprzęt do łączności. Ponadto w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dąbrowski szpital zakupił niezbędne środki do dezynfekcji, a także sprzęt obejmujący między innymi aparat do ciągłych terapii nerkozastępczych, defibrylatory z wyposażeniem, pulsoksymetry z EKG, reduktory tlenowe, dozowniki do tlenu, wideolaryngoskopy wraz z wyposażeniem, a także myjnie – dezynfektory, lampy bakteriobójcze, sprzęt do dezynfekcji i maszyny czyszczące do powierzchni szpitalnych. Łączna wartość przyznanego wsparcia wynosi prawie 1 148 376,05 zł, z czego 85% jest dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zachęcamy do zapoznania się z kolejną odsłoną kampanii wizerunkowej promującej Fundusze Europejskie w Małopolsce pod hasłem "Fundusze Europejskie w służbie zdrowia. Ratują życie” dostępną pod adresem https://www.rpo.malopolska.pl/aktualnosci-fundusze-a-koronawirus/nadzwyczajne-srodki-w-niezwyczajnych-czasach-fundusze-europejskie-w-sluzbie-zdrowia