Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej doczekała się prac konserwatorskich

Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej doczekała się prac konserwatorskich

Kapliczka Matki Bożej Niepokalanie Poczętej doczekała się prac konserwatorskich

Powiat Dąbrowski otrzymał z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkowej kapliczce z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z XIX wieku, usytuowanej w niszy na fasadzie dworku w zespole dworsko – parkowym w Brniu.

Podstawowym celem prac konserwatorskich jest zahamowanie procesu degradacji poprzez usunięcie jego głównych przyczyn oraz przywrócenie pierwotnych walorów estetycznych oddających poprawność formy i kolorystyki obiektu. Działania konserwatorskie są skierowane na zachowanie istniejących, oryginalnych form rzeźby i detalu architektonicznego, poprawę ich stanu technicznego, uzupełnienie ubytków oraz przywrócenie pierwotnej kolorystyki.

Koszt wykonania tego zadania wyniesie ponad 33 tys. zł, z czego 19 740 zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, natomiast pozostała kwota będzie poniesiona z budżetu Powiatu Dąbrowskiego.
Prace konserwatorskie będą zakończone do 30 listopada br.

Fot. B. Dworaczyńska

Powiat Dąbrowski otrzymał z budżetu Województwa Małopolskiego dofinansowanie na przeprowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkowej kapliczce z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z XIX wieku, usytuowanej w niszy na fasadzie dworku w zespole dworsko – parkowym w Brniu. Podstawowym celem prac konserwatorskich jest zahamowanie procesu degradacji poprzez usunięcie jego głównych przyczyn oraz przywrócenie pierwotnych walorów estetycznych oddających poprawność formy i kolorystyki obiektu. Działania konserwatorskie są skierowane na zachowanie istniejących, oryginalnych form rzeźby i detalu architektonicznego, poprawę ich stanu technicznego, uzupełnienie ubytków oraz przywrócenie pierwotnej kolorystyki. Koszt wykonania tego zadania wyniesie ponad 33 tys. zł, z czego 19 740 zł to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, natomiast pozostała kwota będzie poniesiona z budżetu Powiatu Dąbrowskiego.Prace konserwatorskie będą zakończone do 30 listopada br. Fot. B. Dworaczyńska