Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Karty Dużej Rodziny dla powiatu dąbrowskiego

Karty Dużej Rodziny dla powiatu dąbrowskiego

Karty Dużej Rodziny dla powiatu dąbrowskiego

Ponad 3 tysiące Kart Dużej Rodziny zamówili w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. Minister Władysław Kosiniak-Kamysz chwali tych, którzy już korzystają z przywilejów. Te rodziny, które spełniają warunki, by otrzymać kartę, a jeszcze jej nie mają, zachęca do złożenia wniosku.

- Posiadacze karty mają szereg zniżek, z których mogą korzystać w całym kraju – mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Dlatego zachęcam tych, którzy mogą wystąpić o karty, by z nich korzystali. Naprawdę warto.

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowi mówi, że w poszczególnych gminach powiatu coraz więcej osób decyduje się złożyć wniosek. - Nasi mieszkańcy coraz wyraźniej dostrzegają korzyści, jakie daje karta – podkreśla.

Posiadacze karty mają zniżki m.in. przy zakupie żywności i kosmetyków, odzieży, obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Taniej kupują bilety kolejowe. Mają ulgi przy opłatach paszportowych. Karta obniża też rachunki za usługi telekomunikacyjne i bankowe. Dodatkowo jej posiadacze mogą korzystać z oferty kulturalnej, rekreacyjnej i transportowej w całym kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny".

Karta przysługuje, niezależnie od uzyskiwanych dochodów, rodzinom z co najmniej trójką dzieci, które: nie ukończyły 18 lat, mają mniej niż 25 lat i uczą się, albo mają orzeczenie o niepełnosprawności. By otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie, odpowiadającej miejscu zamieszkania. W imieniu rodziny, może to zrobić każdy pełnoletni jej członek. Szczegółowe informacje oraz wykaz dostępnych ulg znajdują się na stronie www.rodzina.gov.pl.

files/aktualnosci/2015/07_lipiec/09_Karty_Duzej_Rodziny_dla_powiatu_dabrowskiego/kdr-awersrewers.png

- Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do programu. Karta Dużej Rodziny nie powstałaby bez partnerskich firm i instytucji, ani bez samorządów – mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Zrobiliśmy już sporo, a przed nami jeszcze dużo pracy na rzecz poprawy jakości życia rodzin wielodzietnych. Wierzę, że wspólnie będziemy nadal skutecznie działać na rzecz polskich rodzin.

Liczba zamówionych Kart Dużej Rodziny w gminach powiatu dąbrowskiego:
Gręboszów – 139
Bolesław – 229
Mędrzechów – 282
Olesno – 333
Radgoszcz – 596
Szczucin – 644
Dąbrowa Tarnowska – 854

files/aktualnosci/2015/07_lipiec/09_Karty_Duzej_Rodziny_dla_powiatu_dabrowskiego/logo_kdr.jpg

Ponad 3 tysiące Kart Dużej Rodziny zamówili w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. Minister Władysław Kosiniak-Kamysz chwali tych, którzy już korzystają z przywilejów. Te rodziny, które spełniają warunki, by otrzymać kartę, a jeszcze jej nie mają, zachęca do złożenia wniosku. - Posiadacze karty mają szereg zniżek, z których mogą korzystać w całym kraju – mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Dlatego zachęcam tych, którzy mogą wystąpić o karty, by z nich korzystali. Naprawdę warto. Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowi mówi, że w poszczególnych gminach powiatu coraz więcej osób decyduje się złożyć wniosek. - Nasi mieszkańcy coraz wyraźniej dostrzegają korzyści, jakie daje karta – podkreśla. Posiadacze karty mają zniżki m.in. przy zakupie żywności i kosmetyków, odzieży, obuwia, książek, zabawek oraz paliwa. Taniej kupują bilety kolejowe. Mają ulgi przy opłatach paszportowych. Karta obniża też rachunki za usługi telekomunikacyjne i bankowe. Dodatkowo jej posiadacze mogą korzystać z oferty kulturalnej, rekreacyjnej i transportowej w całym kraju. Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Karta przysługuje, niezależnie od uzyskiwanych dochodów, rodzinom z co najmniej trójką dzieci, które: nie ukończyły 18 lat, mają mniej niż 25 lat i uczą się, albo mają orzeczenie o niepełnosprawności. By otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie, odpowiadającej miejscu zamieszkania. W imieniu rodziny, może to zrobić każdy pełnoletni jej członek. Szczegółowe informacje oraz wykaz dostępnych ulg znajdują się na stronie www.rodzina.gov.pl. - Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do programu. Karta Dużej Rodziny nie powstałaby bez partnerskich firm i instytucji, ani bez samorządów – mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz. – Zrobiliśmy już sporo, a przed nami jeszcze dużo pracy na rzecz poprawy jakości życia rodzin wielodzietnych. Wierzę, że wspólnie będziemy nadal skutecznie działać na rzecz polskich rodzin. Liczba zamówionych Kart Dużej Rodziny w gminach powiatu dąbrowskiego:Gręboszów – 139Bolesław – 229Mędrzechów – 282Olesno – 333Radgoszcz – 596Szczucin – 644Dąbrowa Tarnowska – 854