Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Katalog rozproszony powiatu dąbrowskiego

Katalog rozproszony powiatu dąbrowskiego

Katalog rozproszony powiatu dąbrowskiego

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuje, że od dnia 14 grudnia 2012 r. funkcjonuje Katalog rozproszony powiatu dąbrowskiego skierowany dla czytelników bibliotek publicznych w regionie: http://www.powiat-dabrowski.sowwwa.pl

Jest to multiwyszukiwarka umożliwiająca jednoczesne przeszukiwanie katalogów bibliotek publicznych w powiecie. Każdy użytkownik biblioteki może od dziś bez wychodzenia z domu, za pomocą Internetu, sprawdzić czy poszukiwana książka znajduje się w Bibliotece Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Gręboszowie lub Szczucinie. W dalszej perspektywie będzie istniała także możliwość sprawdzenia czy interesująca nas książka jest wypożyczona. Do katalogu nie przystąpiły wszystkie biblioteki publiczne z powiatu z uwagi na trwające procesy komputeryzacji i różnice w wykorzystywanym oprogramowaniu bibliotecznym. Niewykluczone jednak, iż w przyszłości serwis biblioteczny będzie oferował dostęp do zbiorów wszystkich bibliotek.

Pomysł stworzenia rozproszonego serwisu bibliotecznego powstał w wyniku działań związanych z ujednolicaniem formatów baz danych oraz systemów bibliotecznych w zintegrowanym programie bibliotecznym SOWA2/MARC21 Inicjatorem stworzenia katalogu rozproszonego jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, która sprawuje nadzór merytoryczny nad bibliotekami w powiecie.

Podobne realizacje w woj. małopolskim funkcjonują w kilku innych powiatach. Serwis biblioteczny został starannie zaplanowany i opracowany z uwzględnieniem międzynarodowych i krajowych norm, standardów i zaleceń bibliotecznych (m.in. MARC 21, z39.50, ISO 2709).

Biblioteki uczestniczące w projekcie są na etapie procesów komputeryzacji księgozbioru i w niedalekiej przyszłości będą mogły zaoferować możliwość internetowej obsługi czytelniczej.

Zachęcamy do skorzystania!

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej uprzejmie informuje, że od dnia 14 grudnia 2012 r. funkcjonuje Katalog rozproszony powiatu dąbrowskiego skierowany dla czytelników bibliotek publicznych w regionie: http://www.powiat-dabrowski.sowwwa.pl Jest to multiwyszukiwarka umożliwiająca jednoczesne przeszukiwanie katalogów bibliotek publicznych w powiecie. Każdy użytkownik biblioteki może od dziś bez wychodzenia z domu, za pomocą Internetu, sprawdzić czy poszukiwana książka znajduje się w Bibliotece Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Gręboszowie lub Szczucinie. W dalszej perspektywie będzie istniała także możliwość sprawdzenia czy interesująca nas książka jest wypożyczona. Do katalogu nie przystąpiły wszystkie biblioteki publiczne z powiatu z uwagi na trwające procesy komputeryzacji i różnice w wykorzystywanym oprogramowaniu bibliotecznym. Niewykluczone jednak, iż w przyszłości serwis biblioteczny będzie oferował dostęp do zbiorów wszystkich bibliotek. Pomysł stworzenia rozproszonego serwisu bibliotecznego powstał w wyniku działań związanych z ujednolicaniem formatów baz danych oraz systemów bibliotecznych w zintegrowanym programie bibliotecznym SOWA2/MARC21 Inicjatorem stworzenia katalogu rozproszonego jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, która sprawuje nadzór merytoryczny nad bibliotekami w powiecie. Podobne realizacje w woj. małopolskim funkcjonują w kilku innych powiatach. Serwis biblioteczny został starannie zaplanowany i opracowany z uwzględnieniem międzynarodowych i krajowych norm, standardów i zaleceń bibliotecznych (m.in. MARC 21, z39.50, ISO 2709). Biblioteki uczestniczące w projekcie są na etapie procesów komputeryzacji księgozbioru i w niedalekiej przyszłości będą mogły zaoferować możliwość internetowej obsługi czytelniczej. Zachęcamy do skorzystania!