Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Katyń.....Ocalić od zapomnienia

Katyń.....Ocalić od zapomnienia

Katyń.....Ocalić od zapomnienia

W dniu 11 kwietnia 2011r. w Gimnazjum im st. sierż. Ignacego Łazarza PS. ,,Lot" w Podlipiu odbyły się uroczyste obchody uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.
W uroczystości udział wzięli: Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Sekretarz Gminy Bolesław Rafał Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Bolesław Zbigniew Łata, krewni porucznika Stanisława Kaczówki zamordowanego przez NKWD w Charkowie w 1940 roku, poczty sztandarowe, Dyrektor Gimnazjum, Grono Pedagogiczne, młodzież.

Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego młodzież przybliżyła zebranym smutną historię zbrodni katyńskiej w montażu słowno- muzycznym.

Po zakończeniu części artystycznej do zebranych gości, młodzieży kilka słów do młodzieży skierowali Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera, który zakończył swoje wystąpienie piękną myślą wielokrotnie już powtarzaną ale jakże wymowną ,,Jeśli my zapomnimy o nich Ty Boże zapomnij o nas" oraz Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, który przybliżył sylwetki posłów związanych z Powiślem Dąbrowskim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r.

W drugiej części uroczystości została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Krewni porucznika Stanisława Kaczówki posadzili dąb pamięci tuż obok tablicy. Dąb pamięci został posadzony w ramach programu Katyń... ocalić od zapomnienia, do którego przystąpiła młodzież Gimnazjum w Podlipiu. Ideą tego programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębów Pamięci czyli żywych pomników. Każdy dąb upamiętnia jedną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie, według zasady jeden dąb to jedno nazwisko.

W dniu 11 kwietnia 2011r. w Gimnazjum im st. sierż. Ignacego Łazarza PS. ,,Lot" w Podlipiu odbyły się uroczyste obchody uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.W uroczystości udział wzięli: Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera, Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Sekretarz Gminy Bolesław Rafał Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Bolesław Zbigniew Łata, krewni porucznika Stanisława Kaczówki zamordowanego przez NKWD w Charkowie w 1940 roku, poczty sztandarowe, Dyrektor Gimnazjum, Grono Pedagogiczne, młodzież. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego młodzież przybliżyła zebranym smutną historię zbrodni katyńskiej w montażu słowno- muzycznym. Po zakończeniu części artystycznej do zebranych gości, młodzieży kilka słów do młodzieży skierowali Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera, który zakończył swoje wystąpienie piękną myślą wielokrotnie już powtarzaną ale jakże wymowną ,,Jeśli my zapomnimy o nich Ty Boże zapomnij o nas" oraz Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, który przybliżył sylwetki posłów związanych z Powiślem Dąbrowskim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r. W drugiej części uroczystości została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Krewni porucznika Stanisława Kaczówki posadzili dąb pamięci tuż obok tablicy. Dąb pamięci został posadzony w ramach programu Katyń... ocalić od zapomnienia, do którego przystąpiła młodzież Gimnazjum w Podlipiu. Ideą tego programu jest uczczenie pamięci Bohaterów Zbrodni Katyńskiej poprzez posadzenie Dębów Pamięci czyli żywych pomników. Każdy dąb upamiętnia jedną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze, Charkowie, według zasady jeden dąb to jedno nazwisko.