Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kierowco „Nie bój się ratować życia innym!”

Kierowco „Nie bój się ratować życia innym!”

Kierowco „Nie bój się ratować życia innym!”

Policjanci dąbrowskiej „drogówki" wraz z Biurem Doradczo-Usługowym BHP w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny przeprowadzili akcję profilaktyczną „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM". Miejscem wspólnych działań był teren miejscowości Żelazówka przy drodze krajowej nr 73.

Celem akcji było propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, a przede wszystkim przełamywania oporu i strachu przed jej udzieleniem. W ciągu 2 godzin akcji zatrzymano blisko 40 pojazdów. W większości przypadków powodem kontroli pojazdów były popełniane drobne wykroczenia przez kierujących. Scenariusz tego przedsięwzięcia jest niezmienny. Funkcjonariusze Policji podczas kontroli pojazdu, proponują kierującemu (w zamian za ukaranie mandatem) oraz pasażerom udział w krótkim instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż dotyczył resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlęcia oraz zapoznania z automatycznym defibrylatorem.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Kierowco_Nie_boj_sie_ratowac_zycia_innym/p6230013.jpg

Ponadto dużą popularnością cieszyły się alkogogle symulujące efekt bycia pod wpływem alkoholu (0,8 do 1,5 ‰). To ćwiczenie miało na celu pokazanie realnego zagrożenia na drodze wywołanego przez kierującego samochodem lub innym pojazdem będącego w stanie nietrzeźwości. W czasie kiedy rodzice uczestniczyli w instruktażu to dzieci będące pasażerami miały możliwość spędzić czas na kolorowaniu podobizn policjantów i radiowozów. Otrzymały również od policjantów elementy odblaskowe.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Kierowco_Nie_boj_sie_ratowac_zycia_innym/p6230040.jpg

Uczestnikami akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" byli przede wszystkim dorośli, ale też i dzieci. Podczas instruktażu padało ze strony uczestników wiele pytań. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek przyznając, że wiedza i umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle cenna. Ponadto podczas korzystania z alkogogli mogli przez chwilę mieć wrażenie jak zachowuje się człowiek będący w stanie nietrzeźwości.

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Kierowco_Nie_boj_sie_ratowac_zycia_innym/p6230058.jpg

W czasie trzech godzin akcji, w instruktażu wzięło udział blisko 50 osób (w większości kierujący pojazdami i ich pasażerowie). Na zakończenie kierowcy otrzymali materiały promujące bezpieczną pracę, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przedstawiające skutki stosowania wszelkich używek.

KL/KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/mags

Policjanci dąbrowskiej „drogówki" wraz z Biurem Doradczo-Usługowym BHP w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny przeprowadzili akcję profilaktyczną „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM". Miejscem wspólnych działań był teren miejscowości Żelazówka przy drodze krajowej nr 73. Celem akcji było propagowanie wśród uczestników ruchu drogowego zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków, a przede wszystkim przełamywania oporu i strachu przed jej udzieleniem. W ciągu 2 godzin akcji zatrzymano blisko 40 pojazdów. W większości przypadków powodem kontroli pojazdów były popełniane drobne wykroczenia przez kierujących. Scenariusz tego przedsięwzięcia jest niezmienny. Funkcjonariusze Policji podczas kontroli pojazdu, proponują kierującemu (w zamian za ukaranie mandatem) oraz pasażerom udział w krótkim instruktażu z udzielania pierwszej pomocy. Instruktaż dotyczył resuscytacji krążeniowo-oddechowej dorosłego, dziecka i niemowlęcia oraz zapoznania z automatycznym defibrylatorem. Ponadto dużą popularnością cieszyły się alkogogle symulujące efekt bycia pod wpływem alkoholu (0,8 do 1,5 ‰). To ćwiczenie miało na celu pokazanie realnego zagrożenia na drodze wywołanego przez kierującego samochodem lub innym pojazdem będącego w stanie nietrzeźwości. W czasie kiedy rodzice uczestniczyli w instruktażu to dzieci będące pasażerami miały możliwość spędzić czas na kolorowaniu podobizn policjantów i radiowozów. Otrzymały również od policjantów elementy odblaskowe. Uczestnikami akcji „NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ ŻYCIA INNYM!" byli przede wszystkim dorośli, ale też i dzieci. Podczas instruktażu padało ze strony uczestników wiele pytań. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali wskazówek przyznając, że wiedza i umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle cenna. Ponadto podczas korzystania z alkogogli mogli przez chwilę mieć wrażenie jak zachowuje się człowiek będący w stanie nietrzeźwości. W czasie trzech godzin akcji, w instruktażu wzięło udział blisko 50 osób (w większości kierujący pojazdami i ich pasażerowie). Na zakończenie kierowcy otrzymali materiały promujące bezpieczną pracę, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz przedstawiające skutki stosowania wszelkich używek. KL/KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/mags