Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Kilka godzin jak kilka minut” – udany spektakl „Słodki Drań”

„Kilka godzin jak kilka minut” – udany spektakl „Słodki Drań”

„Kilka godzin jak kilka minut” – udany spektakl „Słodki Drań”

Nie czuło się upływu czasu na widowni sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury w poniedziałkowe popołudnie i wieczór 19 października, a to za sprawą Dariusza Gnatowskiego – reżysera spektaklu „Słodki Drań", wspaniałych aktorów: Ewy Romaniak, Agaty Woźnickiej i Andrzeja Roga oraz prelegentów mówiących bardzo merytorycznie i rzetelnie o cukrzycy, jej przeciwdziałaniu, leczeniu i pomocy (nie tylko farmakologicznej) diabetykom.

Program spotkania profilaktycznego, zorganizowanego przez Fundację „Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja", której prezesem jest Dariusz Gnatowski, składał się z wykładów, prezentacji, zawierał dość wyraziste i przemawiające zarówno do rozumu, jak i wyobraźni przykłady. Poprzedziło go bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi. Przeprowadziły je pielęgniarki z Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej (dzięki życzliwości i i współpracy Stanisława Świętka – dyrektora dąbrowskiej przychodni): Anna Dorecka i Małgorzata Forgiel. Profilaktyczne zajęcia edukacyjne bardzo rzetelnie, profesjonalnie i ciekawie prowadzili: Ilona Kawa (edukator diabetologiczny i podolog) oraz Radosław Rojek (fizjoterapeuta).

Spektakl „Słodki Drań" to wartka akcja, znakomicie zagrane role i dramat rodziny uwikłanej w społeczny problem cukrzycy. Reżyser, znakomity aktor komediowy Dariusz Gnatowski, wspaniale pokierował inscenizacją, z resztą aktorów związanych z krakowskimi teatrami stworzył artystyczny monolit. Tekst wyszedł spod pióra jednego z najlepszych polskich autorów i twórców sztuk teatralnych średniego pokolenia – Jana Jakuba Należytego, sugestywna muzyka, często stanowiąca ważne ogniwo spektaklu (piosenki!) jest dziełem Dawida Suleja Rudnickiego. Oprócz warstwy czysto teatralnej warto zwrócić uwagę w „Słodkim Draniu" na choreografię w wykonaniu energetycznych aktorek: Ewy Romaniak i Agaty Woźnickiej (za to odpowiada Aleksandra Kupis). Reszty dopełnia pomysłowa i funkcjonalna scenografia oraz trafnie zaprojektowane i dobrane kostiumy (Barbara Guzik). Treści profilaktyczne zostały umiejętnie wplecione w fabułę przedstawienia, dzięki temu nie można mu zarzucić tendencyjności.

Popołudnie i wieczór w Dąbrowskim Domu Kultury dostarczyły bardzo cennej wiedzy na temat przeciwdziałania zachorowaniom na cukrzycę, walki z tą chorobą, postępowania z diabetykiem w rodzinie, czy choćby prostych recept na zachowanie zdrowia, wigoru przy prowadzeniu aktywnego stylu życia (np. praktyczne rady posługiwania się kijami do Nordic Walking).

Widzowie, głównie seniorzy - studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wychodzili zauroczeni, chwaląc dzieło odtwórcy serialowej roli Boczka, znanego im ze srebrnego ekranu (wiarygodnego także z tego powodu, że sam jest osobą zmagającą się z cukrzycą) i partnerów jego projektu, dofinansowanego ze środków ASOS i FIO.

DDK

Nie czuło się upływu czasu na widowni sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury w poniedziałkowe popołudnie i wieczór 19 października, a to za sprawą Dariusza Gnatowskiego – reżysera spektaklu „Słodki Drań", wspaniałych aktorów: Ewy Romaniak, Agaty Woźnickiej i Andrzeja Roga oraz prelegentów mówiących bardzo merytorycznie i rzetelnie o cukrzycy, jej przeciwdziałaniu, leczeniu i pomocy (nie tylko farmakologicznej) diabetykom. Program spotkania profilaktycznego, zorganizowanego przez Fundację „Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja", której prezesem jest Dariusz Gnatowski, składał się z wykładów, prezentacji, zawierał dość wyraziste i przemawiające zarówno do rozumu, jak i wyobraźni przykłady. Poprzedziło go bezpłatne badanie poziomu cukru we krwi. Przeprowadziły je pielęgniarki z Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej (dzięki życzliwości i i współpracy Stanisława Świętka – dyrektora dąbrowskiej przychodni): Anna Dorecka i Małgorzata Forgiel. Profilaktyczne zajęcia edukacyjne bardzo rzetelnie, profesjonalnie i ciekawie prowadzili: Ilona Kawa (edukator diabetologiczny i podolog) oraz Radosław Rojek (fizjoterapeuta). Spektakl „Słodki Drań" to wartka akcja, znakomicie zagrane role i dramat rodziny uwikłanej w społeczny problem cukrzycy. Reżyser, znakomity aktor komediowy Dariusz Gnatowski, wspaniale pokierował inscenizacją, z resztą aktorów związanych z krakowskimi teatrami stworzył artystyczny monolit. Tekst wyszedł spod pióra jednego z najlepszych polskich autorów i twórców sztuk teatralnych średniego pokolenia – Jana Jakuba Należytego, sugestywna muzyka, często stanowiąca ważne ogniwo spektaklu (piosenki!) jest dziełem Dawida Suleja Rudnickiego. Oprócz warstwy czysto teatralnej warto zwrócić uwagę w „Słodkim Draniu" na choreografię w wykonaniu energetycznych aktorek: Ewy Romaniak i Agaty Woźnickiej (za to odpowiada Aleksandra Kupis). Reszty dopełnia pomysłowa i funkcjonalna scenografia oraz trafnie zaprojektowane i dobrane kostiumy (Barbara Guzik). Treści profilaktyczne zostały umiejętnie wplecione w fabułę przedstawienia, dzięki temu nie można mu zarzucić tendencyjności. Popołudnie i wieczór w Dąbrowskim Domu Kultury dostarczyły bardzo cennej wiedzy na temat przeciwdziałania zachorowaniom na cukrzycę, walki z tą chorobą, postępowania z diabetykiem w rodzinie, czy choćby prostych recept na zachowanie zdrowia, wigoru przy prowadzeniu aktywnego stylu życia (np. praktyczne rady posługiwania się kijami do Nordic Walking). Widzowie, głównie seniorzy - studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wychodzili zauroczeni, chwaląc dzieło odtwórcy serialowej roli Boczka, znanego im ze srebrnego ekranu (wiarygodnego także z tego powodu, że sam jest osobą zmagającą się z cukrzycą) i partnerów jego projektu, dofinansowanego ze środków ASOS i FIO. DDK