Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kończą się tegoroczne inwestycje na drogach powiatowych

Kończą się tegoroczne inwestycje na drogach powiatowych

Kończą się tegoroczne inwestycje na drogach powiatowych

Na drogach powiatowych kończą się tegoroczne inwestycje realizowane ze środków własnych samorządu powiatowego jak również w ramach otrzymanej dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W zeszłym tygodniu zakończona została odbudowa drogi powiatowej nr 1307K Swarzów – Mędrzechów - Delastowice na odcinku Grądy – Mędrzechów – Kupienin - Odmęt o długości ponad 5,5  km wraz z odbudową przepustów.

Trwa jeszcze odbudowa drogi powiatowej nr 1319K Szczucin - Radgoszcz o długości 2,3 km.

Natomiast niedługo ogłoszony będzie przetarg na remont drogi powiatowej 1324K Nieczajna Górna – Smyków – Nowa Jastrząbka w miejscowości Smyków o długości ponad 1 km. Zadanie to będzie wykonane do połowy grudnia tego roku.

Łącznie w tym roku udało się pozyskać ponad 8 mln zł ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za te pieniądze wykonano odbudowę i remont prawie 24 km dróg powiatowych oraz wykonano prawie 1,4 km chodników. 

Na drogach powiatowych kończą się tegoroczne inwestycje realizowane ze środków własnych samorządu powiatowego jak również w ramach otrzymanej dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W zeszłym tygodniu zakończona została odbudowa drogi powiatowej nr 1307K Swarzów – Mędrzechów - Delastowice na odcinku Grądy – Mędrzechów – Kupienin - Odmęt o długości ponad 5,5  km wraz z odbudową przepustów. Trwa jeszcze odbudowa drogi powiatowej nr 1319K Szczucin - Radgoszcz o długości 2,3 km. Natomiast niedługo ogłoszony będzie przetarg na remont drogi powiatowej 1324K Nieczajna Górna – Smyków – Nowa Jastrząbka w miejscowości Smyków o długości ponad 1 km. Zadanie to będzie wykonane do połowy grudnia tego roku. Łącznie w tym roku udało się pozyskać ponad 8 mln zł ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Za te pieniądze wykonano odbudowę i remont prawie 24 km dróg powiatowych oraz wykonano prawie 1,4 km chodników.