Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy misyjni świętowali dziś w Mościcach

Kolędnicy misyjni świętowali dziś w Mościcach

Kolędnicy misyjni świętowali dziś w Mościcach

Rekordowa liczba 2,5 tysiąca dzieci z całej diecezji przybyła dziś do Mościc, na VII Spotkania Kolędników Misyjnych. Królowie, pasterze, Maryje z Dzieciątkiem, Anioły, Diabły, Murzyni i Indianie opanowali w sobotnie przedpołudnie Kościół Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Tam odbyła się Msza Św., uroczysta procesja a tuż potem rozpoczęły się kolędnicze prezentacje. 

Mali kolędnicy-misjonarze kolędowali w swoich parafiach od świąt Bożego Narodzenia do 6 stycznia. Dziś przyjechali, aby podsumować plon swej kilkunastodniowej działalności i wspólnie świętować jej zakończenie. Było spotkanie z biskupem, film o dzieciach, którym kolędnicy pomagali, poczęstunek i tradycyjny już konkurs na najbardziej atrakcyjne przebranie. 

Hasłem tegorocznej kolędy misyjnej były słowa: "Inzo ya lozolo", co w plemiennym afrykańskim języku znaczy "Dom miłości". W tym roku kolędnicy misyjni zbierali pieniądze na pomoc swoim rówieśnikom z z afrykańskiego buszu w Kibangou w Kongu, szkołę w Gambomie, przedszkole w Brazylii oraz ośrodek dla zagrożonych młodzieży i dzieci z boliwijskiej parafii w Omereque. W ubiegłym roku udało się kolędnikom misyjnym zebrać 550 tysięcy złotych. 
W tym roku plon akcji był jeszcze większy. Bowiem według danych Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, coraz więcej parafii w diecezji podejmuje kolędę misyjną. W ostatnim roku było ich 300 (w diecezji tarnowskiej jest 438 parafii). Kolędowało kilkanaście tysięcy małych misjonarzy tworząc ponad 2 tys. grup kolędniczych. 
Organizatorem kolędy jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Mali misjonarze kolędują w Polsce od 11 lat. 

Źródło: inTARnet.pl

Rekordowa liczba 2,5 tysiąca dzieci z całej diecezji przybyła dziś do Mościc, na VII Spotkania Kolędników Misyjnych. Królowie, pasterze, Maryje z Dzieciątkiem, Anioły, Diabły, Murzyni i Indianie opanowali w sobotnie przedpołudnie Kościół Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Tam odbyła się Msza Św., uroczysta procesja a tuż potem rozpoczęły się kolędnicze prezentacje.  Mali kolędnicy-misjonarze kolędowali w swoich parafiach od świąt Bożego Narodzenia do 6 stycznia. Dziś przyjechali, aby podsumować plon swej kilkunastodniowej działalności i wspólnie świętować jej zakończenie. Było spotkanie z biskupem, film o dzieciach, którym kolędnicy pomagali, poczęstunek i tradycyjny już konkurs na najbardziej atrakcyjne przebranie.  Hasłem tegorocznej kolędy misyjnej były słowa: "Inzo ya lozolo", co w plemiennym afrykańskim języku znaczy "Dom miłości". W tym roku kolędnicy misyjni zbierali pieniądze na pomoc swoim rówieśnikom z z afrykańskiego buszu w Kibangou w Kongu, szkołę w Gambomie, przedszkole w Brazylii oraz ośrodek dla zagrożonych młodzieży i dzieci z boliwijskiej parafii w Omereque. W ubiegłym roku udało się kolędnikom misyjnym zebrać 550 tysięcy złotych.  W tym roku plon akcji był jeszcze większy. Bowiem według danych Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, coraz więcej parafii w diecezji podejmuje kolędę misyjną. W ostatnim roku było ich 300 (w diecezji tarnowskiej jest 438 parafii). Kolędowało kilkanaście tysięcy małych misjonarzy tworząc ponad 2 tys. grup kolędniczych.  Organizatorem kolędy jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Mali misjonarze kolędują w Polsce od 11 lat.  Źródło: inTARnet.pl