Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy Misyjni w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni w Starostwie Powiatowym

Wzorem lat ubiegłych, 26 grudnia br. rozpoczęła się kolęda małych misjonarzy w polskich parafiach, która potrwa do 6 stycznia 2011r.
W dniu dzisiejszym, jedna z utworzonych 37 grup Kolędników Misyjnych, odwiedziła Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.
Za pieniądze zbierane już od kilkunastu lat przez polskich Kolędników Misyjnych, budowane są w Afryce i Amazonii studnie, szpitale, szkoły oraz ośrodki katechetyczne.

Grupa Kolędników Misyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Aleksandra Marek z kl. IV b, Oktawian Majchrowicz z kl. IV a, Jakub Kupiec z kl. VI a, Ernest Fido – zerówka Przedszkola nr 1, Jan Sojka z kl. VI a, Eryk Fido z kl. VI a, wraz z opiekunką Anną Fido ze Szkoły Podstawowej nr 2 - odwiedziła gabinet Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz niektóre wydziały Starostwa.

Kolędnikom ofiarowano datki na cele misyjne i poczęstowano słodyczami.
Do Święta Trzech Króli, Kolędnicy Misyjni tworząc nową tradycję wpierania najbiedniejszych w innych krajach świata, zbierać będą pieniądze m.in. na terenie powiatu dąbrowskiego dla swoich rówieśników w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Brazylii, Peru, Boliwii i Ugandzie.

Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: AMOLENGE MINGI A SO MINGI, co oznacza „Wiele dzieci na świecie bardzo cierpi".

Kolędnicy w dniu 6 stycznia 2011 roku, będą rozprowadzać kadzidełka przed każdą mszą św. a dochód przekażą na dzieło misyjne.

Wzorem lat ubiegłych, 26 grudnia br. rozpoczęła się kolęda małych misjonarzy w polskich parafiach, która potrwa do 6 stycznia 2011r.W dniu dzisiejszym, jedna z utworzonych 37 grup Kolędników Misyjnych, odwiedziła Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.Za pieniądze zbierane już od kilkunastu lat przez polskich Kolędników Misyjnych, budowane są w Afryce i Amazonii studnie, szpitale, szkoły oraz ośrodki katechetyczne. Grupa Kolędników Misyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Aleksandra Marek z kl. IV b, Oktawian Majchrowicz z kl. IV a, Jakub Kupiec z kl. VI a, Ernest Fido – zerówka Przedszkola nr 1, Jan Sojka z kl. VI a, Eryk Fido z kl. VI a, wraz z opiekunką Anną Fido ze Szkoły Podstawowej nr 2 - odwiedziła gabinet Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz niektóre wydziały Starostwa. Kolędnikom ofiarowano datki na cele misyjne i poczęstowano słodyczami.Do Święta Trzech Króli, Kolędnicy Misyjni tworząc nową tradycję wpierania najbiedniejszych w innych krajach świata, zbierać będą pieniądze m.in. na terenie powiatu dąbrowskiego dla swoich rówieśników w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Brazylii, Peru, Boliwii i Ugandzie. Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: AMOLENGE MINGI A SO MINGI, co oznacza „Wiele dzieci na świecie bardzo cierpi". Kolędnicy w dniu 6 stycznia 2011 roku, będą rozprowadzać kadzidełka przed każdą mszą św. a dochód przekażą na dzieło misyjne.