Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy Misyjni w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni  w Starostwie Powiatowym

Wzorem lat ubiegłych, 26 grudnia br. rozpoczęła się kolęda małych misjonarzy w polskich parafiach, która potrwa do 6 stycznia 2011r. W dniu dzisiejszym jedna z grup Kolędników Misyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziła Urząd Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kolędnicy Misyjni złożyli wizytę m.in. Panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu i Wicestaroście Robertowi Panterze.

Za pieniądze zbierane już od kilkunastu lat przez polskie grupy kolędy misyjnej, budowane są w Afryce i Amazonii studnie, szpitale, szkoły oraz ośrodki katechetyczne.

Do Święta Trzech Króli, Kolędnicy Misyjni tworząc nową tradycję wpierania najbiedniejszych w innych krajach świata, zbierać będą pieniądze m.in. na terenie powiatu dąbrowskiego dla swoich rówieśników w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Brazylii i Peru.

Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: „NSATU NZAMBI NSATU KUZABA", co oznacza „By dzieci mogły poznać Boga i zdobywać wiedzę”.

Wzorem lat ubiegłych, 26 grudnia br. rozpoczęła się kolęda małych misjonarzy w polskich parafiach, która potrwa do 6 stycznia 2011r. W dniu dzisiejszym jedna z grup Kolędników Misyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziła Urząd Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Kolędnicy Misyjni złożyli wizytę m.in. Panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu i Wicestaroście Robertowi Panterze. Za pieniądze zbierane już od kilkunastu lat przez polskie grupy kolędy misyjnej, budowane są w Afryce i Amazonii studnie, szpitale, szkoły oraz ośrodki katechetyczne. Do Święta Trzech Króli, Kolędnicy Misyjni tworząc nową tradycję wpierania najbiedniejszych w innych krajach świata, zbierać będą pieniądze m.in. na terenie powiatu dąbrowskiego dla swoich rówieśników w Republice Konga, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Brazylii i Peru. Hasło tegorocznego kolędowania misyjnego brzmi: „NSATU NZAMBI NSATU KUZABA", co oznacza „By dzieci mogły poznać Boga i zdobywać wiedzę”.