Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy Misyjni z wizytą w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni z wizytą w Starostwie Powiatowym

Kolędnicy Misyjni z wizytą w Starostwie Powiatowym

W dniu dzisiejszym Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

„Cristo Causai Raicu" – takie jest hasło kolędy w tym roku, co oznacza „Oddali życie dla Chrystusa". Nawiązuje ono do męczeństwa polskich franciszkanów. Ich wspomnienie znalazło się w scence teatralnej i hymnie kolędników, który dzieci zaśpiewają w domach diecezjan.

O. Zbigniew i o. Michał są także na plakatach akcji kolędników misyjnych oraz na pamiątkach, które kolędnicy zostawią w domach mieszkańców diecezji.

Kolędnicy w kolorowych strojach, niosąc gwiazdę będą przemierzać miasta i miejscowości, by zapukać do domów tysięcy ludzi. Po raz dwudziesty trzeci mali kolędnicy będą opowiadać o losie swoich rówieśników z krajów misyjnych.

Dzieci odwiedzając domy przedstawią krótką inscenizację i zaśpiewają hymn. Ogłoszony przez Wydział Misyjny konkurs na ten utwór, wygrał hymn Kolędników Misyjnych przygotowany przez grupę dzieci - kolędników z parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało tę właśnie propozycję opowiadającą o pragnieniach dzieci z krajów misyjnych oraz o misjonarzach, którzy z radością i poświęceniem głoszą im w naszym imieniu Dobrą Nowinę. Nawet za cenę swojego życia: „Cristo causai raicu" - Ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek oddali życie dla Chrystusa.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/28_Kolednicy_Misyjni_z_wizyta_w_Starostwie_Powiatowym/b002.jpg

W tym roku zebranymi ofiarami kolędnicy będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Burkina Faso, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kazachstanu, Boliwii, Brazylii, Jamajki oraz Madagaskaru.

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/28_Kolednicy_Misyjni_z_wizyta_w_Starostwie_Powiatowym/b001.jpg

W dniu dzisiejszym Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. „Cristo Causai Raicu" – takie jest hasło kolędy w tym roku, co oznacza „Oddali życie dla Chrystusa". Nawiązuje ono do męczeństwa polskich franciszkanów. Ich wspomnienie znalazło się w scence teatralnej i hymnie kolędników, który dzieci zaśpiewają w domach diecezjan. O. Zbigniew i o. Michał są także na plakatach akcji kolędników misyjnych oraz na pamiątkach, które kolędnicy zostawią w domach mieszkańców diecezji. Kolędnicy w kolorowych strojach, niosąc gwiazdę będą przemierzać miasta i miejscowości, by zapukać do domów tysięcy ludzi. Po raz dwudziesty trzeci mali kolędnicy będą opowiadać o losie swoich rówieśników z krajów misyjnych. Dzieci odwiedzając domy przedstawią krótką inscenizację i zaśpiewają hymn. Ogłoszony przez Wydział Misyjny konkurs na ten utwór, wygrał hymn Kolędników Misyjnych przygotowany przez grupę dzieci - kolędników z parafii bł. Karoliny w Tarnowie. Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało tę właśnie propozycję opowiadającą o pragnieniach dzieci z krajów misyjnych oraz o misjonarzach, którzy z radością i poświęceniem głoszą im w naszym imieniu Dobrą Nowinę. Nawet za cenę swojego życia: „Cristo causai raicu" - Ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek oddali życie dla Chrystusa. W tym roku zebranymi ofiarami kolędnicy będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Burkina Faso, Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kazachstanu, Boliwii, Brazylii, Jamajki oraz Madagaskaru.