Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy Misyjni z wizytą w starostwie

Kolędnicy Misyjni z wizytą w starostwie

Kolędnicy Misyjni z wizytą w starostwie

27 grudnia br. Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe. Podczas kolędowania złożyli wizytę m.in. Panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu i Wicestaroście Robertowi Panterze.

Kolędnicy Misyjni przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki, Ameryki Południowej i Wietnamu, do Święta Trzech Króli odwiedzą tysiące rodzin. Wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na edukację i katechizację dzieci z biednych rodzin, a także ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem.

Hasłem tegorocznego kolędowania jest „E KANGBI MABE TI E" co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: „Dzielmy się wiarą".

W poprzedniej edycji wzięło udział prawie 20 tys. dzieci, odwiedzając prawie 145 tys. rodzin.

27 grudnia br. Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe. Podczas kolędowania złożyli wizytę m.in. Panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu i Wicestaroście Robertowi Panterze. Kolędnicy Misyjni przebrani m.in. za małego mieszkańca Afryki, Ameryki Południowej i Wietnamu, do Święta Trzech Króli odwiedzą tysiące rodzin. Wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Konga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Brazylii i Wietnamu. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na edukację i katechizację dzieci z biednych rodzin, a także ich dożywianie, rozbudowę szkół i leczenie najmłodszych z ciężkim niedożywieniem. Hasłem tegorocznego kolędowania jest „E KANGBI MABE TI E" co w języku sango w Republice Środkowoafrykańskiej oznacza: „Dzielmy się wiarą". W poprzedniej edycji wzięło udział prawie 20 tys. dzieci, odwiedzając prawie 145 tys. rodzin.