Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolędnicy z dąbrowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Kolędnicy z dąbrowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Kolędnicy z dąbrowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej codziennie tętnią życiem. Uczestnicy WTZ są szczęśliwi, że tu codzienne zdobywają nowe umiejętności, poznają różny sprzęt rehabilitacyjny, mogą realizować ciekawe zajęcia muzyczne oraz na komputerach. 

Szczególnie dużą satysfakcję mają uczestnicy WTZ, którzy lubią muzykę i śpiew – a jest ich spora gromadka. Dzięki olbrzymiej pracy terapeuty – Łukasza Kozioła prowadzącego oddział muzyki uczestnicy WTZ opanowali śpiew kilku kolęd. Sami realizują podkład muzyczny. Wśród instrumentarzystów wyróżnia się Marcin Bezak grający na organach oraz akordeonie. 
Szczęściem dla wielu grających na instrumentach oraz śpiewających do mikrofonu okazała się publiczny występ w Święto Trzech Króli w parafialnym kościele w Smęgorzowie, podczas Mszy św. W wypełnionym po brzegi kościele, dzięki łaskawości wspaniałego księdza proboszcza, odbył się I koncert kolęd uczestników WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej. 
Rodzice niepełnosprawnych z terenu Smęgorzowa naocznie przekonali się jakim darami obdarzone są ich dzieci do niedawna niedostrzegani, uważani za nie pełnosprawnych. Dziś zrozumieli, każdy człowiek powołany do życia, ma swoje miejsce i jest potrzebny drugiemu. Wspaniała postawa ks. Proboszcza Emila Matysika, człowieka wrażliwego i chcącego autentycznie pomagać potrzebującym sprawiła, że niepełnosprawni zostali dowartościowani, że rodzice niepełnosprawnych byli szczęśliwi, bo uwierzyli w wartości ich dzieci. Łzy szczęścia były najlepszą oceną tego co przeżywali. 
To wspaniała postawa i doświadczenie Radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej – Andrzeja Fido, który interesuje się życiem niepełnosprawnych ze Smęgorzowa i okolic pozwoliło Zarządowi Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz Kierownikowi WTZ – Pani Annie Chwalibińskiej na zaproponowanie dalszych koncertów kolęd w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Kupieninie. 
Kolejne koncerty odbywać się będą w innych kościołach Powiatu Dąbrowskiego. Już dziś księżom proboszczom, których otwartość serca na „sprawnych inaczej” jest wyjątkowa Zarząd wyraża słowa wdzięczności. Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” życzy wszystkim przyjaciołom jak największej satysfakcji i wewnętrznych przeżyć w posłudze bliźniemu realizując największe przykazanie miłości. 
Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” jest wdzięczny wspaniałemu duszpasterzowi Januszowi Halikowi – Proboszczowi Szarwarku, który od szeregu lat angażuje się w pomoc niepełnosprawnych, dociera do ich domów, dowozi do lekarzy, a także wskazuje drogę jak ukierunkować niepełnosprawnego aby mógł rozwijać siebie. 
Słowa uznania i wdzięczności Zarząd Stowarzyszenia przekazuje wszystkim przyjaciołom „Pomocnej Dłoni” życząc im satysfakcji z tego, że pracą która wykonują dla posługi jest realizacją największego przykazania miłości.

Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Barbara Sobecka - Mikos

Źródło: Stow. Pomocna Dłoń i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej codziennie tętnią życiem. Uczestnicy WTZ są szczęśliwi, że tu codzienne zdobywają nowe umiejętności, poznają różny sprzęt rehabilitacyjny, mogą realizować ciekawe zajęcia muzyczne oraz na komputerach.  Szczególnie dużą satysfakcję mają uczestnicy WTZ, którzy lubią muzykę i śpiew – a jest ich spora gromadka. Dzięki olbrzymiej pracy terapeuty – Łukasza Kozioła prowadzącego oddział muzyki uczestnicy WTZ opanowali śpiew kilku kolęd. Sami realizują podkład muzyczny. Wśród instrumentarzystów wyróżnia się Marcin Bezak grający na organach oraz akordeonie.  Szczęściem dla wielu grających na instrumentach oraz śpiewających do mikrofonu okazała się publiczny występ w Święto Trzech Króli w parafialnym kościele w Smęgorzowie, podczas Mszy św. W wypełnionym po brzegi kościele, dzięki łaskawości wspaniałego księdza proboszcza, odbył się I koncert kolęd uczestników WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej.  Rodzice niepełnosprawnych z terenu Smęgorzowa naocznie przekonali się jakim darami obdarzone są ich dzieci do niedawna niedostrzegani, uważani za nie pełnosprawnych. Dziś zrozumieli, każdy człowiek powołany do życia, ma swoje miejsce i jest potrzebny drugiemu. Wspaniała postawa ks. Proboszcza Emila Matysika, człowieka wrażliwego i chcącego autentycznie pomagać potrzebującym sprawiła, że niepełnosprawni zostali dowartościowani, że rodzice niepełnosprawnych byli szczęśliwi, bo uwierzyli w wartości ich dzieci. Łzy szczęścia były najlepszą oceną tego co przeżywali.  To wspaniała postawa i doświadczenie Radnego Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej – Andrzeja Fido, który interesuje się życiem niepełnosprawnych ze Smęgorzowa i okolic pozwoliło Zarządowi Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz Kierownikowi WTZ – Pani Annie Chwalibińskiej na zaproponowanie dalszych koncertów kolęd w Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Kupieninie.  Kolejne koncerty odbywać się będą w innych kościołach Powiatu Dąbrowskiego. Już dziś księżom proboszczom, których otwartość serca na „sprawnych inaczej” jest wyjątkowa Zarząd wyraża słowa wdzięczności. Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” życzy wszystkim przyjaciołom jak największej satysfakcji i wewnętrznych przeżyć w posłudze bliźniemu realizując największe przykazanie miłości.  Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” jest wdzięczny wspaniałemu duszpasterzowi Januszowi Halikowi – Proboszczowi Szarwarku, który od szeregu lat angażuje się w pomoc niepełnosprawnych, dociera do ich domów, dowozi do lekarzy, a także wskazuje drogę jak ukierunkować niepełnosprawnego aby mógł rozwijać siebie.  Słowa uznania i wdzięczności Zarząd Stowarzyszenia przekazuje wszystkim przyjaciołom „Pomocnej Dłoni” życząc im satysfakcji z tego, że pracą która wykonują dla posługi jest realizacją największego przykazania miłości. Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Barbara Sobecka - Mikos Źródło: Stow. Pomocna Dłoń i Urząd Gminy Dąbrowa Tarn.