Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejna droga w powiecie doczeka się remontu

Kolejna droga w powiecie doczeka się remontu

Kolejna droga w powiecie doczeka się remontu

W dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firmy projektowej Infra – BIM z Zebrzydowic. Spotkanie dotyczyło omówienia szczegółów wykonania prac projektowych związanych z przebudową ulicy Szarwarskiej począwszy od ulicy Jagiellońskiej w kierunku Smykowa na długości ponad 3 km w ciągu drogi powiatowej 1328K Dąbrowa Tarnowska - Smyków.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, Dyrektor Zarządu Dróg w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Janik oraz Ryszard Giza – właściciel firmy projektowej Infra – BIM z Zebrzydowic, która będzie opracowywać dokumentację na przebudowę tej drogi.

Druga cześć spotkania odbyła się w terenie gdzie omówiono zakres prac projektowych.

Inwestycja ta będzie zakładała poszerzenie jezdni, remont i przebudowę istniejących chodników oraz urządzeń odwadniających pas drogowy, wykonanie w ustalonym kilometrażu 1,5 metrowych poboczy z bitumicznej nawierzchni. Ponadto według opracowania projektowego mają zostać przebudowane wszystkie skrzyżowania kolidujące z drogami gminnymi i wewnętrznymi.

Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie 170 000 zł. Kwota na ten cel pochodzi z budżetu powiatu. Projekt ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku.

W dniu wczorajszym w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firmy projektowej Infra – BIM z Zebrzydowic. Spotkanie dotyczyło omówienia szczegółów wykonania prac projektowych związanych z przebudową ulicy Szarwarskiej począwszy od ulicy Jagiellońskiej w kierunku Smykowa na długości ponad 3 km w ciągu drogi powiatowej 1328K Dąbrowa Tarnowska - Smyków. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, członek Zarządu Powiatu Andrzej Giza, Dyrektor Zarządu Dróg w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Janik oraz Ryszard Giza – właściciel firmy projektowej Infra – BIM z Zebrzydowic, która będzie opracowywać dokumentację na przebudowę tej drogi. Druga cześć spotkania odbyła się w terenie gdzie omówiono zakres prac projektowych. Inwestycja ta będzie zakładała poszerzenie jezdni, remont i przebudowę istniejących chodników oraz urządzeń odwadniających pas drogowy, wykonanie w ustalonym kilometrażu 1,5 metrowych poboczy z bitumicznej nawierzchni. Ponadto według opracowania projektowego mają zostać przebudowane wszystkie skrzyżowania kolidujące z drogami gminnymi i wewnętrznymi. Koszt opracowania dokumentacji projektowej wyniesie 170 000 zł. Kwota na ten cel pochodzi z budżetu powiatu. Projekt ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku.