1. Kolejna edycja Dąbrowskich Spotkań Klinicznych już za nami

Kolejna edycja Dąbrowskich Spotkań Klinicznych już za nami

Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

• „Sitagliptyna w pytaniach i odpowiedziach” – dr n. med. Janina Kokoszka-Paszkot (Polpharma) – z Oddziału Internistyczno-Geriatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach;
  • „Choroby narządu wzroku” – dr hab. n. med. Tomasz Chorągiewicz – z Katedry i Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie;
  • „Zabiegi diagnostyczne i operacje u chorych obciążonych kardiologicznie: pobierających leki p/krzepliwe” – dr hab. med. Stanisław Bartuś (Pfizer) – Kierownik Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytut Kardiologii UJ CM;
  • „Szczepienia …” – dr hab. n. med. Hanna Czajka, prof. UR – Kierownik Poradni Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie;
  • „Opieka koordynowana w Małopolsce” – Marta Machał-Kawecka – Kierownik Działu Kontraktowania Świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Opieki Długoterminowej i Profilaktyki Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie;
  • „Nie każde zaburzenie pamięci to Alzheimer” – dr n. med. Piotr Wierzbiński (Polpharma).
  • „Protezoplastyka stawu kolanowego w rejonie tarnowskim na przestrzeni ostatnich 40 lat” – Prof. dr hab. n. med. dr h.c Ireneusz Kotela – Klinika Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej PIM MSWiA w Warszawie.
Dzisiaj w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się Naukowa Konferencja Medyczna w ramach 8. Dąbrowskich Spotkań Klinicznych, których tematem przewodnim była „Profilaktyka i wczesna diagnostyka w codziennej pracy lekarzy praktyków”. Konferencja zorganizowana została przez Zarząd Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego. Podobnie jak w latach ubiegłych patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Zgromadzonych na konferencji lekarzy praktyków i klinicystów z różnych specjalizacji z całej Polski, jak również pielęgniarki, ratowników medycznych, studentów medycyny, a także grono osób niezwiązanych bezpośrednio z medycyną oraz zaproszonych gości powitał Prezes Fundacji Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego dr Norbert Kopeć. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.   Po części oficjalnej zgromadzeni w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej wysłuchali następujących wykładów: „Sitagliptyna w pytaniach i odpowiedziach” – dr n. med. Janina Kokoszka-Paszkot (Polpharma) – z Oddziału Internistyczno-Geriatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach; „Choroby narządu wzroku” – dr hab. n. med. Tomasz Chorągiewicz – z Katedry i Klinika Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; „Zabiegi diagnostyczne i operacje u chorych obciążonych kardiologicznie: pobierających leki p/krzepliwe” – dr hab. med. Stanisław Bartuś (Pfizer) – Kierownik Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytut Kardiologii UJ CM; „Szczepienia …” – dr hab. n. med. Hanna Czajka, prof. UR – Kierownik Poradni Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie; „Opieka koordynowana w Małopolsce” – Marta Machał-Kawecka – Kierownik Działu Kontraktowania Świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Opieki Długoterminowej i Profilaktyki Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Krakowie; „Nie każde zaburzenie pamięci to Alzheimer” – dr n. med. Piotr Wierzbiński (Polpharma). „Protezoplastyka stawu kolanowego w rejonie tarnowskim na przestrzeni ostatnich 40 lat” – Prof. dr hab. n. med. dr h.c Ireneusz Kotela – Klinika Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej PIM MSWiA w Warszawie.