Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejna edycja Spartakiady dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych już za nami

Kolejna edycja Spartakiady dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych już za nami

Kolejna edycja Spartakiady dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych już za nami

Dziś na Orliku przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Luszowicach odbyła się Spartakiada dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszego powiatu, zorganizowana przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radgoszczy oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Luszowicach.

W zawodach wzięło udział ponad 90 młodych strażaków z 15 jednostek OSP.

1 miejsce na podium wywalczyła drużyna MDP Gręboszów I. 2 miejsce na podium zajęła drużyna MDP Luszowice, a 3 MDP Smęgorzów.

Nagrody i dyplomy ufundowane również przez Powiat Dąbrowski, z ramienia samorządu wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Prezes Gminnego Związku OSP w Radgoszczy dh Kamil Kwiatkowski.

Działalność i funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to cenna inicjatywa, która ma na celu zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP oraz rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.

Dziś na Orliku przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Luszowicach odbyła się Spartakiada dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszego powiatu, zorganizowana przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radgoszczy oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Luszowicach. W zawodach wzięło udział ponad 90 młodych strażaków z 15 jednostek OSP. 1 miejsce na podium wywalczyła drużyna MDP Gręboszów I. 2 miejsce na podium zajęła drużyna MDP Luszowice, a 3 MDP Smęgorzów. Nagrody i dyplomy ufundowane również przez Powiat Dąbrowski, z ramienia samorządu wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Członek Zarządu Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem Prezes Gminnego Związku OSP w Radgoszczy dh Kamil Kwiatkowski. Działalność i funkcjonowanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to cenna inicjatywa, która ma na celu zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, przygotowania jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP oraz rozwijanie i krzewienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży.