Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejna inwestycja drogowa w Podborzu zakończona!

Kolejna inwestycja drogowa w Podborzu zakończona!

Kolejna inwestycja drogowa w Podborzu zakończona!

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego sukcesywnie zabiega o jak najlepszą jakość komunikacji drogowej poprzez systematyczną odbudowę dróg powiatowych. Świadczy o tym kolejna zrealizowana inwestycja w Podborzu, gdzie przebudowano drogę powiatową.

Na realizację tego przedsięwzięcia nasz samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% całkowitej wartości inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Odbudowę drogi w Podborzu planowano już od dawna. Została zrealizowana dzięki skutecznym działaniom władz naszego powiatu na czele ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Dzięki sprawnie pozyskiwanym środkom zewnętrznym oraz środkom z budżetu powiatu w wysokości 1 645 921 zł, zostało zrealizowane kolejne zadanie, tworzące w naszej „Małej Ojczyźnie" bezpieczną sieć drogową.

Realizacja projektu o wartości 2 586 707, 82 złotych, pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1314K Podborze – Smęgorzów w m. Podborze w km 0+460 – 1+808" o długości 1,3 km obejmowała roboty przygotowawcze, pomiarowe, rozbiórkowe, usunięcie drzew i krzewów, humusowanie terenu i umocnienie skarp, odwodnienie, przebudowę sieci gazowej i wodociągowej, wykonanie nowej podbudowy, nawierzchni, chodników, oznakowania pionowego i poziomego. Wykonawcą tej inwestycji była firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

files/aktualnosci/2017/12_Grudzien/14_Inwestycja_drogowa_w_Podborzu_zakonczona/logaa_2.jpgCelem projektu realizowanego przez Powiat Dąbrowski jest podniesienie dostępności do usług społecznych, komunikacji drogowej oraz poprawę jakości życia poprzez przebudowę drogi oraz budowę nowych chodników w kilometrażu 0+460 – 1+808.

mags

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego sukcesywnie zabiega o jak najlepszą jakość komunikacji drogowej poprzez systematyczną odbudowę dróg powiatowych. Świadczy o tym kolejna zrealizowana inwestycja w Podborzu, gdzie przebudowano drogę powiatową. Na realizację tego przedsięwzięcia nasz samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 63,63% całkowitej wartości inwestycji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Odbudowę drogi w Podborzu planowano już od dawna. Została zrealizowana dzięki skutecznym działaniom władz naszego powiatu na czele ze starostą dąbrowskim Tadeuszem Kwiatkowskim. Dzięki sprawnie pozyskiwanym środkom zewnętrznym oraz środkom z budżetu powiatu w wysokości 1 645 921 zł, zostało zrealizowane kolejne zadanie, tworzące w naszej „Małej Ojczyźnie" bezpieczną sieć drogową. Realizacja projektu o wartości 2 586 707, 82 złotych, pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1314K Podborze – Smęgorzów w m. Podborze w km 0+460 – 1+808" o długości 1,3 km obejmowała roboty przygotowawcze, pomiarowe, rozbiórkowe, usunięcie drzew i krzewów, humusowanie terenu i umocnienie skarp, odwodnienie, przebudowę sieci gazowej i wodociągowej, wykonanie nowej podbudowy, nawierzchni, chodników, oznakowania pionowego i poziomego. Wykonawcą tej inwestycji była firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Celem projektu realizowanego przez Powiat Dąbrowski jest podniesienie dostępności do usług społecznych, komunikacji drogowej oraz poprawę jakości życia poprzez przebudowę drogi oraz budowę nowych chodników w kilometrażu 0+460 – 1+808. mags
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG