Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejna pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich

Kolejna pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich

Kolejna pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nawet do 5 tys. zł dla Kół Gospodyń Wiejskich - Nabór wniosków od 7 maja! Pomoc finansowa po raz kolejny trafi do Kół zarejestrowanych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Warunkiem otrzymania dotacji także w tym roku jest rozliczenie uprzednio uzyskanej pomocy. Będzie ona przyznawana do wyczerpania środków. Na ten cel przeznaczono kwotę 40 mln złotych.

Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju, które weszło w życie z dniem 7 maja, mówi o tym, że pomoc będzie mogła być przyznawana Kołu raz w roku i trzeba będzie ją wykorzystać do 31 grudnia roku, w którym została przyznana. Stawki pozostają bez zmian i są zależne od liczby członków w kole. Pieniądze wypłacać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa niezwłocznie po dniu wydania decyzji o przyznaniu pomocy. Wnioski będzie można złożyć nie później niż do 31 października.

Szczegółowe informacje można uzyskać u pełnomocników do spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz na stronie internetowej https://www.arimr.gov.pl

Źródło: ARiMR w Krakowie/gd

Nawet do 5 tys. zł dla Kół Gospodyń Wiejskich - Nabór wniosków od 7 maja! Pomoc finansowa po raz kolejny trafi do Kół zarejestrowanych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Warunkiem otrzymania dotacji także w tym roku jest rozliczenie uprzednio uzyskanej pomocy. Będzie ona przyznawana do wyczerpania środków. Na ten cel przeznaczono kwotę 40 mln złotych. Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju, które weszło w życie z dniem 7 maja, mówi o tym, że pomoc będzie mogła być przyznawana Kołu raz w roku i trzeba będzie ją wykorzystać do 31 grudnia roku, w którym została przyznana. Stawki pozostają bez zmian i są zależne od liczby członków w kole. Pieniądze wypłacać będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa niezwłocznie po dniu wydania decyzji o przyznaniu pomocy. Wnioski będzie można złożyć nie później niż do 31 października. Szczegółowe informacje można uzyskać u pełnomocników do spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz na stronie internetowej https://www.arimr.gov.pl Źródło: ARiMR w Krakowie/gd