1. Kolejna promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla Powiatu Dąbrowskiego

Kolejna promesa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych dla Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 30 października Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał kolejną w tym roku promesę w wysokości 300 tys. zł na odbudowę dróg powiatowych zniszczonych w wyniku powodzi. Dotacja ta przeznaczona jest na zadanie pod nazwą „Remont drogi powiatowej 1301K Wola Żelichowska – Gręboszów – Otfinów w km 1+700 – 2+500 oraz 3+700-4+100". Łączna długość wyremontowanego odcinka wynosi 1,20 km. Zadanie to będzie zrealizowane jeszcze w tym roku. W 2014 roku samorząd powiatowy, dzięki zaangażowaniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, otrzymał ponad 10 mln dotacji zewnętrznych na poprawę infrastruktury drogowej w naszym regionie. W ramach tych środków udało się wykonać odbudowę ponad 30 km dróg powiatowych na terenie wszystkich gmin.