Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejna promesa dla powiatu dąbrowskiego

Kolejna promesa dla powiatu dąbrowskiego

Kolejna promesa dla powiatu dąbrowskiego

Samorząd powiatu dąbrowskiego otrzymał promesę Prezesa Rady Ministrów na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1322K Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki w km 10+062-10+389,02 w miejscowości Radgoszcz”. W dniu 17 czerwca 2019 roku promesę z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odebrał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach przeprowadzonego w 2018 roku naboru do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W ramach zadania zostanie wykonane rondo w centrum Radgoszczy, nowa jezdnia, przebudowa chodnika, budowa ciągu pieszo – rowerowego, przebudowa 2 zatok autobusowych, rowów krytych, nowe oznakowanie poziome i pionowe, przejście aktywne dla pieszych, przejście dla pieszych z wyspami separującymi.

Realizacja tej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego, jak również zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2019 roku.

gd

Samorząd powiatu dąbrowskiego otrzymał promesę Prezesa Rady Ministrów na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1322K Dąbrowa Tarnowska - Radomyśl Wielki w km 10+062-10+389,02 w miejscowości Radgoszcz”. W dniu 17 czerwca 2019 roku promesę z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika odebrał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w ramach przeprowadzonego w 2018 roku naboru do Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W ramach zadania zostanie wykonane rondo w centrum Radgoszczy, nowa jezdnia, przebudowa chodnika, budowa ciągu pieszo – rowerowego, przebudowa 2 zatok autobusowych, rowów krytych, nowe oznakowanie poziome i pionowe, przejście aktywne dla pieszych, przejście dla pieszych z wyspami separującymi. Realizacja tej inwestycji przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego, jak również zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Przetarg na to zadanie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2019 roku. gd