Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Kolejne środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Samorządy z terenu naszego powiatu otrzymały łącznie 5 mln 245 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach kolejnego konkursu dla jednostek samorządu terytorialnego.

Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-1 przyznanym przez rząd Premiera Morawieckiego, zostaną zrealizowane inwestycje służące lokalnej społeczności.

Symboliczne czeki w imieniu rządu beneficjentom przekazał Poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał łącznie 2 mln 300 tys. zł na realizację dwóch zadań:

  • 1 mln 300 tys. zł na modernizację energetyczną budynku LO w Dąbrowie Tarnowskiej, w celu poprawy komfortu cieplnego oraz ograniczenia zużycia energii.
  • 1 mln zł dla Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na realizację I etapu zadania obejmującego m.in. rozbudowę budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia ratunkowego.

Rządowe środki trafiły także do gmin:

  • Bolesław - 1 mln 100 tys. zł na rozbudowę Szkoły w Bolesławiu
  • Dąbrowa Tarnowska – 1 mln zł na budowę Centrum Kulturalno-Społecznego w Nieczajnej Górnej
  • Gręboszów – 245 tys. zł na budowę budynku Centrum Kultury w Gręboszowie
  • Olesno – 600 tys. zł na budowę hali namiotowej łukowej wraz z zapleczem socjalnym przy Szkole Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej
Samorządy z terenu naszego powiatu otrzymały łącznie 5 mln 245 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach kolejnego konkursu dla jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki środkom z Funduszu Przeciwdziałania COVID-1 przyznanym przez rząd Premiera Morawieckiego, zostaną zrealizowane inwestycje służące lokalnej społeczności. Symboliczne czeki w imieniu rządu beneficjentom przekazał Poseł ziemi dąbrowskiej Wiesław Krajewski. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego otrzymał łącznie 2 mln 300 tys. zł na realizację dwóch zadań: 1 mln 300 tys. zł na modernizację energetyczną budynku LO w Dąbrowie Tarnowskiej, w celu poprawy komfortu cieplnego oraz ograniczenia zużycia energii. 1 mln zł dla Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na realizację I etapu zadania obejmującego m.in. rozbudowę budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia ratunkowego. Rządowe środki trafiły także do gmin: Bolesław - 1 mln 100 tys. zł na rozbudowę Szkoły w Bolesławiu Dąbrowa Tarnowska – 1 mln zł na budowę Centrum Kulturalno-Społecznego w Nieczajnej Górnej Gręboszów – 245 tys. zł na budowę budynku Centrum Kultury w Gręboszowie Olesno – 600 tys. zł na budowę hali namiotowej łukowej wraz z zapleczem socjalnym przy Szkole Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej