Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne dotacje na rewaloryzację architektury sakralnej

Kolejne dotacje na rewaloryzację architektury sakralnej

Kolejne dotacje na rewaloryzację architektury sakralnej

W dniu 26 sierpnia 2020 roku Rada Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła 3 uchwały w sprawie udzielenia, kolejnych w tym roku, dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru.

W ramach dotacji prace obejmować będą:

  • wykonanie remontu, zabezpieczeń i prac konserwatorskich fragmentu do wysokości 1,5 m nad powierzchnią obiektu Kościoła Parafialnego pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie,
  • wykonanie renowacji okien zewnętrznych i witraży oraz naprawa tynków ościeżnic w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny w Oleśnie,
  • wykonanie robót budowlanych obejścia kościoła oraz ogrodzenia wokół Kościoła Parafialnego pw. Św. Wojciecha w Bolesławiu.

Łącznie w tym roku dotację z budżetu powiatu na rewaloryzację cennej architektury sakralnej otrzymało 6 parafii o łącznej wartości 85 tys. zł.

W dniu 26 sierpnia 2020 roku Rada Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej podjęła 3 uchwały w sprawie udzielenia, kolejnych w tym roku, dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru. W ramach dotacji prace obejmować będą: wykonanie remontu, zabezpieczeń i prac konserwatorskich fragmentu do wysokości 1,5 m nad powierzchnią obiektu Kościoła Parafialnego pw. Św. Marii Magdaleny w Szczucinie, wykonanie renowacji okien zewnętrznych i witraży oraz naprawa tynków ościeżnic w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny w Oleśnie, wykonanie robót budowlanych obejścia kościoła oraz ogrodzenia wokół Kościoła Parafialnego pw. Św. Wojciecha w Bolesławiu. Łącznie w tym roku dotację z budżetu powiatu na rewaloryzację cennej architektury sakralnej otrzymało 6 parafii o łącznej wartości 85 tys. zł.