Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne działania w ramach projektu "Dobra Przyszłość"

Kolejne działania w ramach projektu "Dobra Przyszłość"

Kolejne działania w ramach projektu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, informuje iż w miesiącu sierpniu br. zrealizowane zostały kolejne warsztaty grupowe w ramach projektu systemowego pn. „Dobra Przyszłość” – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

W dniu 17 sierpniu 2013 roku Uczestnicy Projektu, wzięli udział w grupowych warsztatach z logopedą oraz doradcą zawodowym. Celem warsztatów z doradcą zawodowym, które poprowadziła Pani Agnieszka Kurek, było poznanie oczekiwań uczestników projektu wobec ich przyszłej sytuacji zawodowej oraz możliwości i predyspozycji zawodowych. Podczas dyskusji o doświadczeniach i dalszych planach wspólnie z doradcą była możliwość podjęcia decyzji o potrzebnych kursach i szkoleniach, by móc skutecznie zrealizować dalsze plany zawodowe. Ponadto warsztaty obejmowały intensywną pracą z kwestionariuszami pozwalającymi ocenić poziom różnych zdolności, umiejętności, cech charakteru oraz predyspozycji. Warsztaty zawodowe z doradcą budowały uczyły jak radzić sobie
w sytuacjach stresowych związanych z zakończeniem pracy zawodowej, pobudzały i motywowały do aktywnego spędzania czasu i organizacji własnego czasu.

Z kolei warsztaty z logopedą poprowadzone przez Panią Ewę Bajorek, pozwoliły na przekazanie uczestnikom projektu wiedzy z zakresu terapii zaburzeń artykulacyjnych i zaburzeń mowy różnego pochodzenia, form wspierania rozwoju mowy i porozumiewania się alternatywnego (dzieci niemówiące i słabomówiące), terapii mowy po całkowitej lub częściowej jej utracie, z elementami wczesnej interwencji terapeutycznej u dzieci w wieku poniemowlęcym, a także terapii pedagogicznej młodzieży oraz dzieci z tzw. grupy ryzyka dysleksji.

Ponadto Uczestnicy Projektu w miesiącach lipcu i sierpniu br. wzięli udział w kursie języka angielskiego organizowanym na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Po zakończonym kursie każdy z uczestników uzyska zaświadczenie potwierdzające zdobyte umiejętności.

Każdy z Uczestników Projektu, biorących udział w warsztatach otrzymał materiały piśmiennicze (długopis, notatnik) oraz materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym zajęć.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako Realizator projektu pn „Dobra Przyszłość”, w trakcie warsztatów zapewnił usługę cateringową w postaci zimnego bufetu oraz opiekę nad małoletnimi osobami zależnymi od Uczestników Projektu, a wszystko to nieodpłatnie dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Źródło: PCPR

 

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, informuje iż w miesiącu sierpniu br. zrealizowane zostały kolejne warsztaty grupowe w ramach projektu systemowego pn. „Dobra Przyszłość” – rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  W dniu 17 sierpniu 2013 roku Uczestnicy Projektu, wzięli udział w grupowych warsztatach z logopedą oraz doradcą zawodowym. Celem warsztatów z doradcą zawodowym, które poprowadziła Pani Agnieszka Kurek, było poznanie oczekiwań uczestników projektu wobec ich przyszłej sytuacji zawodowej oraz możliwości i predyspozycji zawodowych. Podczas dyskusji o doświadczeniach i dalszych planach wspólnie z doradcą była możliwość podjęcia decyzji o potrzebnych kursach i szkoleniach, by móc skutecznie zrealizować dalsze plany zawodowe. Ponadto warsztaty obejmowały intensywną pracą z kwestionariuszami pozwalającymi ocenić poziom różnych zdolności, umiejętności, cech charakteru oraz predyspozycji. Warsztaty zawodowe z doradcą budowały uczyły jak radzić sobie w sytuacjach stresowych związanych z zakończeniem pracy zawodowej, pobudzały i motywowały do aktywnego spędzania czasu i organizacji własnego czasu. Z kolei warsztaty z logopedą poprowadzone przez Panią Ewę Bajorek, pozwoliły na przekazanie uczestnikom projektu wiedzy z zakresu terapii zaburzeń artykulacyjnych i zaburzeń mowy różnego pochodzenia, form wspierania rozwoju mowy i porozumiewania się alternatywnego (dzieci niemówiące i słabomówiące), terapii mowy po całkowitej lub częściowej jej utracie, z elementami wczesnej interwencji terapeutycznej u dzieci w wieku poniemowlęcym, a także terapii pedagogicznej młodzieży oraz dzieci z tzw. grupy ryzyka dysleksji. Ponadto Uczestnicy Projektu w miesiącach lipcu i sierpniu br. wzięli udział w kursie języka angielskiego organizowanym na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Po zakończonym kursie każdy z uczestników uzyska zaświadczenie potwierdzające zdobyte umiejętności. Każdy z Uczestników Projektu, biorących udział w warsztatach otrzymał materiały piśmiennicze (długopis, notatnik) oraz materiały dydaktyczne zgodnie z zakresem tematycznym zajęć. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, jako Realizator projektu pn „Dobra Przyszłość”, w trakcie warsztatów zapewnił usługę cateringową w postaci zimnego bufetu oraz opiekę nad małoletnimi osobami zależnymi od Uczestników Projektu, a wszystko to nieodpłatnie dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  Źródło: PCPR