Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne fundusze na remont zabytków w powiecie

Kolejne fundusze na remont zabytków w powiecie

Kolejne fundusze na remont zabytków w powiecie

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego przeznaczył kolejne w tym roku wsparcie finansowe na remont zabytków. W ubiegłym tygodniu Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk podpisali umowy o udzielenie dotacji z proboszczami parafii w Bolesławiu, Oleśnie i Szczucinie. Każda z nich otrzymała po 15 000 zł na prace konserwatorskie i restauratorskie.

Umowę z ramienia Parafii pw. Św. Wojciecha w Bolesławiu podpisał proboszcz Ksiądz Robert Groch. Dotacja zostanie przeznaczona na roboty remontowe obejścia kościoła oraz ogrodzenia wokół niego.To piąty etap inwestycji realizowanej przez bolesławską parafię.

W Szczucinie zostanie wykonany remont zabezpieczeń i prac konserwatorskich fragmentu do wysokości 1,5 m nad powierzchnią obiektu Kościoła Parafialnego pw. Św. Marii Magdaleny. Umowę z przedstawicielami samorządu powiatowego podpisał ksiądz proboszcz Zygmunt Warzecha.

Natomiast w Oleśnie, na mocy umowy podpisanej przez księdza proboszcza Jana Rybaka, dotacja zostanie przeznaczona na wykonanie renowacji okien zewnętrznych i witraży oraz naprawę tynków ościeżnic w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny w Oleśnie.

W tym roku Powiat Dąbrowski przyznał dotacje o łącznej wartości 85 tys. zł. dla 6 parafii.  

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego przeznaczył kolejne w tym roku wsparcie finansowe na remont zabytków. W ubiegłym tygodniu Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wicestarosta Krzysztof Bryk podpisali umowy o udzielenie dotacji z proboszczami parafii w Bolesławiu, Oleśnie i Szczucinie. Każda z nich otrzymała po 15 000 zł na prace konserwatorskie i restauratorskie. Umowę z ramienia Parafii pw. Św. Wojciecha w Bolesławiu podpisał proboszcz Ksiądz Robert Groch. Dotacja zostanie przeznaczona na roboty remontowe obejścia kościoła oraz ogrodzenia wokół niego.To piąty etap inwestycji realizowanej przez bolesławską parafię. W Szczucinie zostanie wykonany remont zabezpieczeń i prac konserwatorskich fragmentu do wysokości 1,5 m nad powierzchnią obiektu Kościoła Parafialnego pw. Św. Marii Magdaleny. Umowę z przedstawicielami samorządu powiatowego podpisał ksiądz proboszcz Zygmunt Warzecha. Natomiast w Oleśnie, na mocy umowy podpisanej przez księdza proboszcza Jana Rybaka, dotacja zostanie przeznaczona na wykonanie renowacji okien zewnętrznych i witraży oraz naprawę tynków ościeżnic w Kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny w Oleśnie. W tym roku Powiat Dąbrowski przyznał dotacje o łącznej wartości 85 tys. zł. dla 6 parafii.