1. Kolejne pieniądze dla Powiatu na usuwanie klęsk żywiołowych

Kolejne pieniądze dla Powiatu na usuwanie klęsk żywiołowych

W dniu 21 lipca 2008 r. w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia promes na dofinansowanie skutków klęsk żywiołowych. Promesę w wysokości 400 tys. zł na odbudowę infrastruktury drogowo-mostowej z rąk Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera i Radcy Ministra w Biurze ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych Józefa Warkocza odebrał Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Jest to już druga transza w tym roku przyznana Powiatowi Dąbrowskiemu na usuwanie klęsk żywiołowych. Poprzednio Powiat otrzymał 350 tys. zł Otrzymane przez Powiat fundusze pozwolą w części wyremontować infrastrukturę drogową zniszczoną podczas podtopień i powodzi w poprzednich latach oraz poprawią bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Pula środków zapewnionych przez Biuro ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych zostanie powiększona o środki własne Powiatu Dąbrowskiego. W najbliższym czasie, Zarząd Powiatu podejmie decyzje, które zadania zostaną zrealizowane w ramach tych środków.