Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w Powiecie Dąbrowskim

Kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w Powiecie Dąbrowskim

Kolejne pieniądze na inwestycje drogowe w Powiecie Dąbrowskim

Powiat Dąbrowski otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska – Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska – Żelichów – etap III " .

W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek o długości 4,137 km od Żelichowa do Pilczy Żelichowskiej. Modernizacja polegać będzie na: poszerzeniu jezdni, wykonaniu chodników, remoncie mostu w Pilczy Żelichowskiej, remoncie przepustów oraz wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego drogi. Koszt całej inwestycji wyniesie 4 600 000,00 zł, z czego połowę kosztów Powiat Dąbrowski sfinansuje ze własnego budżetu.

Będzie to już trzecia inwestycja Powiatu Dąbrowskiego finansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zadanie to będzie zrealizowane w 2011 r.

Do konkursu ogłoszonego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 zostało złożonych 30 wniosków przez powiaty z całej Małopolski. Wniosek złożony przez Powiat Dąbrowski uzyskał 155 pkt. i znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu.

Powiat Dąbrowski otrzymał dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska – Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska – Żelichów – etap III " . W ramach tej inwestycji zostanie przebudowany odcinek o długości 4,137 km od Żelichowa do Pilczy Żelichowskiej. Modernizacja polegać będzie na: poszerzeniu jezdni, wykonaniu chodników, remoncie mostu w Pilczy Żelichowskiej, remoncie przepustów oraz wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego drogi. Koszt całej inwestycji wyniesie 4 600 000,00 zł, z czego połowę kosztów Powiat Dąbrowski sfinansuje ze własnego budżetu. Będzie to już trzecia inwestycja Powiatu Dąbrowskiego finansowana z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Zadanie to będzie zrealizowane w 2011 r. Do konkursu ogłoszonego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011 zostało złożonych 30 wniosków przez powiaty z całej Małopolski. Wniosek złożony przez Powiat Dąbrowski uzyskał 155 pkt. i znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu.