1. Kolejne spotkanie dot. pozyskania środków unijnych

Kolejne spotkanie dot. pozyskania środków unijnych

www.pokl.wup-krakow.pl
www.swissgrant.pl

W dniu 7 kwietnia 2011r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.Szkolenie prowadzili Ewa Maciak oraz Marcin Lewandowski z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego.Tematyka szkolenia obejmowała omówienie możliwości dla organizacji pozarządowych ubiegania się o środki na sfinansowanie projektów w ramach POKL oraz Funduszu dla organizacji pozarządowych w ramach Funduszu Szwajcarskiego.Efektem spotkania było również poruszenie kwestii powołania Powiatowej Rady Pożytku Publicznego oraz uruchomienie cyklicznych dyżurów doradczych dla organizacji pozarządowych w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach POKL można ubiegać się o środki do 50 tys. zł. Cel projekt musi wynikać z realnych, zdiagnozowanych potrzeb mieszkańców.W ramach funduszy szwajcarskich środki są przeznaczone na edukację obywatelską i zwiększenie partycypacji w polityce publicznej.Pierwszy termin składania wniosków upływa w dniu 31 maja 2011r.Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać dodatkowe informacje na stronach internetowych:www.pokl.wup-krakow.plwww.swissgrant.pl Można również skontaktować się z Regionalnym Ośrodkiem EFS w Tarnowie ul. Wałowa 2 Tel. (14) 655-69-85.