1. Kolejne tablica interaktywna wraz ze sprzętem multimedialnym przekazana dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu

Kolejna szkoła ponadgimnazjalna otrzymała tablice interaktywne wraz z niezbędnym oprogramowaniem i zestawem multimedialnym (laptop oraz projektor). Uroczystego przekazania sprzętu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu dokonali Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa. Tablica interaktywna 77,5" DUALBOARD 1277 pozwala na jednoczesną pracę dwóch uczniów lub więcej uczestników spotkania. Najnowsze rozwiązanie bezprzewodowego połączenia tablicy z komputerem za pomocą odbiornika radiowego ułatwia swobodną pracę na tablicach Interwrite. Tablica pozwala na jednoczesną pracę do 9 urządzeń jednocześnie. Stwarza to nowe możliwości pracy z wykorzystaniem tablicy łącząc ją w jeden system z komputerem i projektorem. Stojąc bezpośrednio przy tablicy nauczyciel może prowadzić lekcję, obsługiwać komputer i kontrolować pracę uczniów. Kwota jednego zestawu wynosi ok. 11 tys. zł. Powiat na zakup tablic wraz ze sprzętem multimedialnym przeznaczył łącznie 43 tys. zł. Inwestycja ta w całości finansowana jest z budżetu powiatu dąbrowskiego.