Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejny dzień matur już za nami

Kolejny dzień matur już za nami

Kolejny dzień matur już za nami

Sesja maturalna w tym roku wystartowała później niż zwykle. Dla maturzystów jest to podwójny stres. Muszą nie tylko starać się jak najlepiej napisać egzamin dojrzałości i uzyskać jak najwyższe wyniki, ale również zachowywać szczególne zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. W powiecie dąbrowskim do matury przystąpiło 197 uczniów.

Uczniowie, którzy ukończyli licea ogólnokształcące lub technika w roku szkolnym 2019/2020 w dniu wczorajszym zdawali swój pierwszy egzamin z języka polskiego.

Maturzyści na poziomie podstawowym zmierzyli się z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego i przeprowadzili analizę wiersza Anny Kamieńskiej „Daremne”. Ci którzy chcieli bardziej wykazać się swoją wiedzą mieli szansę to zrobić kilka godzin później na poziomie rozszerzonym gdzie jednym z tematów wypracowań była analiza porównawcza wiersza Zbigniewa Herberta i Jana Kochanowskiego.

Dzisiaj natomiast maturzyści zmierzyli się na poziomie podstawowym z „królową nauk” - matematyką. Egzamin rozszerzony z tego przedmiotu zaplanowany jest na 15 czerwca bieżącego roku.

Jutro dalsze zmagania absolwentów ubiegających się o indeksy na wyższe uczelnie. Według harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na dzień 10 czerwca 2020 roku zaplanowano egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości przedstawiciele władz samorządu powiatowego złożyli wszystkim maturzystom życzenia uzyskania jak najlepszych wyników na maturze oraz sukcesów i pomyślności w życiu osobistym. Dziś, w kolejnym dniu matur ponownie zwracają się do maturzystów:

 

Drodzy Maturzyści! W tych ważnych dla Was dniach przystępujecie do egzaminu dojrzałości. Wynik matury będzie miał ogromny wpływ na Wasze dalsze losy, gdyż od niego m.in. zależeć będzie, czy otrzymacie indeks na wybrany przez Was kierunek studiów, a w dalszej perspektywie czy znajdziecie pracę, która da Wam wiele satysfakcji.

Wierzymy, że dobrze wykorzystaliście czas nauki w szkole średniej i że wiedza zdobyta podczas tych wszystkich lat nauki, pozwoli Wam zakończyć egzaminy maturalne z sukcesem. Jeszcze raz życzymy Wam bardzo dobrych wyników na maturze oraz odwagi w podejmowaniu mądrych decyzji, które przyczynią się do urzeczywistniania ambitnych planów życiowych.

 

Krzysztof Bryk
Wicestarosta Dąbrowski

Marta Chrabąszcz
Przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego

Lesław Wieczorek
Starosta Dąbrowski

 

Sesja maturalna w tym roku wystartowała później niż zwykle. Dla maturzystów jest to podwójny stres. Muszą nie tylko starać się jak najlepiej napisać egzamin dojrzałości i uzyskać jak najwyższe wyniki, ale również zachowywać szczególne zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. W powiecie dąbrowskim do matury przystąpiło 197 uczniów. Uczniowie, którzy ukończyli licea ogólnokształcące lub technika w roku szkolnym 2019/2020 w dniu wczorajszym zdawali swój pierwszy egzamin z języka polskiego. Maturzyści na poziomie podstawowym zmierzyli się z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego i przeprowadzili analizę wiersza Anny Kamieńskiej „Daremne”. Ci którzy chcieli bardziej wykazać się swoją wiedzą mieli szansę to zrobić kilka godzin później na poziomie rozszerzonym gdzie jednym z tematów wypracowań była analiza porównawcza wiersza Zbigniewa Herberta i Jana Kochanowskiego. Dzisiaj natomiast maturzyści zmierzyli się na poziomie podstawowym z „królową nauk” - matematyką. Egzamin rozszerzony z tego przedmiotu zaplanowany jest na 15 czerwca bieżącego roku. Jutro dalsze zmagania absolwentów ubiegających się o indeksy na wyższe uczelnie. Według harmonogramu Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na dzień 10 czerwca 2020 roku zaplanowano egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Przed rozpoczęciem egzaminu dojrzałości przedstawiciele władz samorządu powiatowego złożyli wszystkim maturzystom życzenia uzyskania jak najlepszych wyników na maturze oraz sukcesów i pomyślności w życiu osobistym. Dziś, w kolejnym dniu matur ponownie zwracają się do maturzystów:   Drodzy Maturzyści! W tych ważnych dla Was dniach przystępujecie do egzaminu dojrzałości. Wynik matury będzie miał ogromny wpływ na Wasze dalsze losy, gdyż od niego m.in. zależeć będzie, czy otrzymacie indeks na wybrany przez Was kierunek studiów, a w dalszej perspektywie czy znajdziecie pracę, która da Wam wiele satysfakcji. Wierzymy, że dobrze wykorzystaliście czas nauki w szkole średniej i że wiedza zdobyta podczas tych wszystkich lat nauki, pozwoli Wam zakończyć egzaminy maturalne z sukcesem. Jeszcze raz życzymy Wam bardzo dobrych wyników na maturze oraz odwagi w podejmowaniu mądrych decyzji, które przyczynią się do urzeczywistniania ambitnych planów życiowych.   Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski Marta ChrabąszczPrzewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego Lesław WieczorekStarosta Dąbrowski