Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

Kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

Kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Małopolsce

Województwo Małopolskie od lat podejmuje działania mające na celu propagowanie i rozwój turystyki rowerowej w Małopolsce. Od kilku lat realizowany jest największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych - VeloMałopolska. Powstało już ponad 550 km tras o europejskim standardzie (docelowo ma powstać 1000 km), zaś niedawno uruchomiono pilotażowy projekt pn. System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.

Województwo Małopolskie uruchomiło po raz kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Rodzaj podmiotów uprawnionych do wzięcia udziału w akcji oraz wymagane obowiązkowe kryteria do spełnienia pozostają bez zmian.

W porównaniu do naboru pilotażowego został rozszerzony zasięg geograficzny naboru z 3 km do 15 km w odległości od sieci tras rowerowych VeloMałopolska - Wiślanej Trasy Rowerowej lub trasy VeloDunajec.

Podstawowe kryteria, jakie należy spełnić to:
1) bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy, a w przypadku obiektów noclegowych bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu;
2) nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów;
3) posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów;
4) posiadanie informacji/odnośnika do strony internetowej https://narowery.visitmalopolska.pl;
5) możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę w przypadku obiektów noclegowych.

Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. W każdej chwili można zrezygnować z udziału w systemie. Informacja o rekomendowanych podmiotach zostanie umieszczona w internetowym serwisie turystycznym Małopolski: https://narowery.visitmalopolska.pl oraz będzie promowana i dystrybuowana wraz z informacjami o trasach rowerowych Małopolski.

Nabór zgłoszeń trwa do 31.08.2020 r.

Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowymi warunkami Regulaminu współpracy oraz do obejrzenia krótkich filmików instruktażowych omawiających zasady, które muszą spełnić podmioty zainteresowane wzięciem udziału w Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin współpracy jest dostępny na stronie internetowej: https://narowery.visitmalopolska.pl/mpr

Dodatkowych informacji udziela Zespół ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego w Departamencie Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl; tel. 12/379 60 25).

Zachęcamy do składania wniosków!

Województwo Małopolskie od lat podejmuje działania mające na celu propagowanie i rozwój turystyki rowerowej w Małopolsce. Od kilku lat realizowany jest największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych - VeloMałopolska. Powstało już ponad 550 km tras o europejskim standardzie (docelowo ma powstać 1000 km), zaś niedawno uruchomiono pilotażowy projekt pn. System Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Województwo Małopolskie uruchomiło po raz kolejny nabór do Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Rodzaj podmiotów uprawnionych do wzięcia udziału w akcji oraz wymagane obowiązkowe kryteria do spełnienia pozostają bez zmian. W porównaniu do naboru pilotażowego został rozszerzony zasięg geograficzny naboru z 3 km do 15 km w odległości od sieci tras rowerowych VeloMałopolska - Wiślanej Trasy Rowerowej lub trasy VeloDunajec. Podstawowe kryteria, jakie należy spełnić to: 1) bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy, a w przypadku obiektów noclegowych bezpieczne i nieodpłatne przechowanie rowerów wraz z bagażami w trakcie pobytu; 2) nieodpłatne udostępnianie narzędzi do podstawowych napraw rowerów; 3) posiadanie aktualnej informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaż części zamiennych do rowerów; 4) posiadanie informacji/odnośnika do strony internetowej https://narowery.visitmalopolska.pl; 5) możliwość skorzystania przez turystę z pobytu na jedną dobę w przypadku obiektów noclegowych. Udział w systemie rekomendacji jest nieodpłatny i dobrowolny. W każdej chwili można zrezygnować z udziału w systemie. Informacja o rekomendowanych podmiotach zostanie umieszczona w internetowym serwisie turystycznym Małopolski: https://narowery.visitmalopolska.pl oraz będzie promowana i dystrybuowana wraz z informacjami o trasach rowerowych Małopolski. Nabór zgłoszeń trwa do 31.08.2020 r. Zachęcamy do zapoznania się z szczegółowymi warunkami Regulaminu współpracy oraz do obejrzenia krótkich filmików instruktażowych omawiających zasady, które muszą spełnić podmioty zainteresowane wzięciem udziału w Systemie Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie małopolskim. Wszystkie niezbędne informacje, w tym formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin współpracy jest dostępny na stronie internetowej: https://narowery.visitmalopolska.pl/mpr Dodatkowych informacji udziela Zespół ds. Rozwoju Ruchu Rowerowego w Departamencie Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (e-mail: mpr@umwm.malopolska.pl; tel. 12/379 60 25). Zachęcamy do składania wniosków! Pliki do pobrania Pobierz plik Ogłoszenie o naborze rozszerzonym MPR.DOCX.pdf