Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejny projekt dla dąbrowskiego UTW

Kolejny projekt dla dąbrowskiego UTW

Kolejny projekt dla dąbrowskiego UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury z radością informuje, że jest jednym z realizatorów projektu wygranego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Tarnowie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To już druga edycja programu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", który realizuje Strategię Gowina w ramach filaru Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W programie finansowane będą projekty dotyczące organizacji zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich na istniejących lub nowopowstałych Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Spośród 49 wniosków, które wpłynęły do MNiSW, wybrano 20 najlepszych i w tym gronie znalazła się PWSZ w Tarnowie. Łączna kwota dofinansowania projektów wyniesie blisko 6 mln zł.

UTW umożliwiają upowszechnienie najnowszych dokonań nauki wśród słuchaczy, zachęcając ich do większej aktywności intelektualnej, społecznej i kulturalnej. W konkursie wyłonione zostały ośrodki, które wywiązują się z tego zadania najlepiej.

W ramach projektu pn. "Złoty Indeks Wiedzy - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w senioralnej przestrzeni" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Tarnowskiej będzie realizował następujące działania:

  • wykłady z różnych dziedzin nauki: historii ogólnej, historii kościoła, literatury, profilaktyki
  • zdrowia, prawa, filozofii, sztuki,
  • lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego /zakupione zostaną podręczniki/,
  • warsztaty informatyczne,
  • warsztaty wokalne,
  • udział w dwóch transmisjach spektakli operowych i jednego baletowego,
  • wyjazd studyjny do Krakowa do Muzeum Narodowego,
  • dwudniowy wyjazd studyjny śladami historii do Warszawy,
  • wyjazd studyjny Łowczówek – Ciężkowice – Kąśna Dolna.

Na realizację w/w działań UTW przy DDK otrzyma 48 423 złotych.

files/aktualnosci/2018/04_Kwiecien/06_Kolejny_projekt_dla_dabrowskiego_UTW/znak_grafczny_pwsz_w_tarnowie___2015-768x723.jpg files/aktualnosci/2018/04_Kwiecien/06_Kolejny_projekt_dla_dabrowskiego_UTW/MNISW.jpg 

UTW w DT/mags

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Dąbrowskim Domu Kultury z radością informuje, że jest jednym z realizatorów projektu wygranego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodowa w Tarnowie w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To już druga edycja programu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", który realizuje Strategię Gowina w ramach filaru Społecznej Odpowiedzialności Nauki. W programie finansowane będą projekty dotyczące organizacji zajęć edukacyjnych, badawczych lub popularyzatorskich na istniejących lub nowopowstałych Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Spośród 49 wniosków, które wpłynęły do MNiSW, wybrano 20 najlepszych i w tym gronie znalazła się PWSZ w Tarnowie. Łączna kwota dofinansowania projektów wyniesie blisko 6 mln zł. UTW umożliwiają upowszechnienie najnowszych dokonań nauki wśród słuchaczy, zachęcając ich do większej aktywności intelektualnej, społecznej i kulturalnej. W konkursie wyłonione zostały ośrodki, które wywiązują się z tego zadania najlepiej. W ramach projektu pn. "Złoty Indeks Wiedzy - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w senioralnej przestrzeni" Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Tarnowskiej będzie realizował następujące działania: wykłady z różnych dziedzin nauki: historii ogólnej, historii kościoła, literatury, profilaktyki zdrowia, prawa, filozofii, sztuki, lektoraty z języka angielskiego i niemieckiego /zakupione zostaną podręczniki/, warsztaty informatyczne, warsztaty wokalne, udział w dwóch transmisjach spektakli operowych i jednego baletowego, wyjazd studyjny do Krakowa do Muzeum Narodowego, dwudniowy wyjazd studyjny śladami historii do Warszawy, wyjazd studyjny Łowczówek – Ciężkowice – Kąśna Dolna. Na realizację w/w działań UTW przy DDK otrzyma 48 423 złotych.   UTW w DT/mags