Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolejny sukces Joanny Mazur lekkoatletki z powiatu dąbrowskiego

Kolejny sukces Joanny Mazur lekkoatletki z powiatu dąbrowskiego

Kolejny sukces Joanny Mazur lekkoatletki z powiatu dąbrowskiego

Mieszkanka powiatu dąbrowskiego, Joanna Mazur, która nie widzi, biega, w zupełnej ciemności, odniosła kolejne sukcesy sportowe! W Otwartych Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Białymstoku zdobyła złoty medal w biegu kobiet na 400 metrów, a także srebrny medal w biegu na 200 metrów.

Na co dzień Joanna Mazur mieszka w Szczucinie. Wzrok zaczęła tracić w wieku siedmiu lat. Cierpi na rzadką wadę, na którą nie ma lekarstwa. Pomimo tych trudności ukończyła szkołę średnią i studia – pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją ruchową oraz szkołę masażu. Lekkoatletykę trenuje w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. Bieganie to jej pasja, w którą wkłada niesamowitą ilość energii i wymaga ciężkiej pracy. Biegnąc, nie widzi toru, rywalek, ani mety. Mimo swojej niepełnosprawności osiąga liczne sukcesy na arenie sportowej zarówno w kraju jak i zagranicą.

24-25 czerwca 2017 roku na białostockim stadionie BOSiR w zmaganiach sportowych w wielu konkurencjach udział wzięły największe polskie gwiazdy lekkiej atletyki z paraolimpijczykami, uczestnikami ubiegłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro włącznie. Lekkoatleci startowali w wielu kategoriach, m.in.: w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, oszczepem, maczugą, skoku w dal i wzwyż, trójskoku oraz biegach na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów. W sumie udział wzięło blisko 200 niepełnosprawnych z kilkudziesięciu miast Polski. Ze względu na otwarty charakter mistrzostw, uczestniczyli również zawodnicy z Czech.

W gronie tych lekkoatletów znalazła się również mieszkanka Szczucina Joanna Mazur, która wróciła z Białegostoku z dwoma medalami. W biegu na 400 metrów kobiet osiągnęła najlepszy czas (63,91), zdobywając I miejsce i tym samym złoty medal. Natomiast w biegu na 200 metrów wywalczyła srebrny medal dobiegając na metę w czasie 28,36.

Wyniki tych zawodów będą zatwierdzone w międzynarodowych rankingach, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał międzynarodowy obserwator organizacji IPC (International Paralympic Commitee).

Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Kopia wicestarosta, w imieniu samorządu powiatowego składają Joannie Mazur serdeczne gratulacje z okazji odniesionego sportowego sukcesu na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, jednocześnie życząc realizacji sportowych celów i zamierzeń, a także zwycięstwa na zbliżających się Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych Londyn 2017!

mags

Mieszkanka powiatu dąbrowskiego, Joanna Mazur, która nie widzi, biega, w zupełnej ciemności, odniosła kolejne sukcesy sportowe! W Otwartych Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Białymstoku zdobyła złoty medal w biegu kobiet na 400 metrów, a także srebrny medal w biegu na 200 metrów. Na co dzień Joanna Mazur mieszka w Szczucinie. Wzrok zaczęła tracić w wieku siedmiu lat. Cierpi na rzadką wadę, na którą nie ma lekarstwa. Pomimo tych trudności ukończyła szkołę średnią i studia – pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją ruchową oraz szkołę masażu. Lekkoatletykę trenuje w Tarnowskim Zrzeszeniu Sportowym Niepełnosprawnych START. Bieganie to jej pasja, w którą wkłada niesamowitą ilość energii i wymaga ciężkiej pracy. Biegnąc, nie widzi toru, rywalek, ani mety. Mimo swojej niepełnosprawności osiąga liczne sukcesy na arenie sportowej zarówno w kraju jak i zagranicą. 24-25 czerwca 2017 roku na białostockim stadionie BOSiR w zmaganiach sportowych w wielu konkurencjach udział wzięły największe polskie gwiazdy lekkiej atletyki z paraolimpijczykami, uczestnikami ubiegłorocznych igrzysk w Rio de Janeiro włącznie. Lekkoatleci startowali w wielu kategoriach, m.in.: w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem, oszczepem, maczugą, skoku w dal i wzwyż, trójskoku oraz biegach na 100, 200, 400, 1500 i 5000 metrów. W sumie udział wzięło blisko 200 niepełnosprawnych z kilkudziesięciu miast Polski. Ze względu na otwarty charakter mistrzostw, uczestniczyli również zawodnicy z Czech. W gronie tych lekkoatletów znalazła się również mieszkanka Szczucina Joanna Mazur, która wróciła z Białegostoku z dwoma medalami. W biegu na 400 metrów kobiet osiągnęła najlepszy czas (63,91), zdobywając I miejsce i tym samym złoty medal. Natomiast w biegu na 200 metrów wywalczyła srebrny medal dobiegając na metę w czasie 28,36. Wyniki tych zawodów będą zatwierdzone w międzynarodowych rankingach, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał międzynarodowy obserwator organizacji IPC (International Paralympic Commitee). Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz Marek Kopia wicestarosta, w imieniu samorządu powiatowego składają Joannie Mazur serdeczne gratulacje z okazji odniesionego sportowego sukcesu na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, jednocześnie życząc realizacji sportowych celów i zamierzeń, a także zwycięstwa na zbliżających się Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych Londyn 2017! mags