Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kolonia w Budapeszcie dla powodzian z powiatu dąbrowskiego

Kolonia w Budapeszcie dla powodzian z powiatu dąbrowskiego

Kolonia w Budapeszcie dla powodzian z powiatu dąbrowskiego

Wczoraj w godzinach rannych Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pożegnał 35 – osobową grupę dzieci i młodzieży, którzy wyjechali na tygodniową kolonię do XVIII Dzielnicy Budapesztu na Węgrzech. Uczestnikami kolonii są dzieci i młodzież z rodzin dotkniętych skutkami powodzi z Gmin Radgoszcz, Szczucin, Olesno i Dąbrowa Tarnowska.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zwrócił się z prośbą do zaprzyjaźnionego węgierskiego samorządu, o udzielenie pomocy poszkodowanym przez powódź mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego. Apel ten nie odbył się bez echa. Laszló Mester – Burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu nie tylko zaprosił i sfinansował pobyt dzieci i młodzieży w Budapeszcie, ale też postanowił wesprzeć finansowo powodzian z Powiatu Dąbrowskiego.

W ramach pobytu na Węgrzech młodzi ludzie będą zwiedzać piękny Budapeszt m.in. Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta i Parlament a także wyjadą nad Balaton.

Koszty przejazdu pokryją: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wczoraj w godzinach rannych Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski pożegnał 35 – osobową grupę dzieci i młodzieży, którzy wyjechali na tygodniową kolonię do XVIII Dzielnicy Budapesztu na Węgrzech. Uczestnikami kolonii są dzieci i młodzież z rodzin dotkniętych skutkami powodzi z Gmin Radgoszcz, Szczucin, Olesno i Dąbrowa Tarnowska. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego zwrócił się z prośbą do zaprzyjaźnionego węgierskiego samorządu, o udzielenie pomocy poszkodowanym przez powódź mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego. Apel ten nie odbył się bez echa. Laszló Mester – Burmistrz XVIII Dzielnicy Budapesztu nie tylko zaprosił i sfinansował pobyt dzieci i młodzieży w Budapeszcie, ale też postanowił wesprzeć finansowo powodzian z Powiatu Dąbrowskiego. W ramach pobytu na Węgrzech młodzi ludzie będą zwiedzać piękny Budapeszt m.in. Wzgórze Zamkowe, Wzgórze Gelerta i Parlament a także wyjadą nad Balaton. Koszty przejazdu pokryją: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.