Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Komunikat

Komunikat

Komunikat

W związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wścieklizny, Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, iż przedłużono termin akcji szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie, do dnia 4 grudnia 2015 r. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  • nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  • kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  • nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2015/11_listopad/24_Szczepienie_lisow_przeciw_wsciekliznie_na_terenie_powiatu_dabrowskiego/IMAG0002.JPG

files/aktualnosci/2015/11_listopad/24_Szczepienie_lisow_przeciw_wsciekliznie_na_terenie_powiatu_dabrowskiego/2.jpg

W związku z utrzymującą się niekorzystną sytuacją epizootyczną w zakresie wścieklizny, Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, iż przedłużono termin akcji szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie, do dnia 4 grudnia 2015 r. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W okresie wykonywania szczepień zaleca się: nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu, kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji, nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Szczegółowych informacji dotyczących akcji szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Dąbrowie Tarnowskiej.