Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert Chórów "Clave De Sol" i "Unisono"

Koncert Chórów "Clave De Sol" i "Unisono"

Koncert Chórów

4 listopada w Samorządowym Centrum  Kultury i Bibliotek w Szczucinie odbył się kolejny koncert w ramach cyklu „Sztuka z Klasą”. Gwiazdami sobotniego popołudnia były chóry prowadzone przez Ilonę Mach - „Clave De Sol” i „Unisono”,  które mogą poszczycić się osiągnięciami na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale także międzynarodowym – zdobywając najwyższe lokaty.

Koncert chórów uświetnili artyści operowi tj. Julia Mach i Sebastian Mach.

W wydarzeniu samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Julia Mach – Mezzosopran
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie, Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Sebastian Mach – Tenor
Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje m. in. z Teatrem Wielkim Opery Narodowej, Warszawską Opera Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Operą Bałtycką, Narodowym Forum Muzyki. W 2022 r. debiutował w roli Księcia Ramiro w operze Gioacchino Rossiniego, wystawionej na szwajcarskim festiwalu „Ticino Musica” w Lugano. W 2021 r. wziął udział w prestiżowym projekcie „Young Singers Project” organizowanym przez największy festiwal muzyczny w Europie w Salzburgu. Tego samego roku zadebiutował od także w Teatrze Wielkim w Łodzi – w operze „Wesele Figara” Mozarta. W 2020 r. wystąpił w głównej roli w światowej premierze opery „Wehikuł Czasu” kompozycji Francesco Bottiglireo w Operze Bałtyckiej. Otrzymał I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym na Słowacji oraz Nagrodę Specjalną Opery w Bańskiej Bystrzycy za najlepszą interpretację utworów. Na konkursie w Drezdenku otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni polskiej.  W 2023 r. wykonał główną rolę – Lindora „Włoszka w Algierze” w Operze Królewskiej w Warszawie.

4 listopada w Samorządowym Centrum  Kultury i Bibliotek w Szczucinie odbył się kolejny koncert w ramach cyklu „Sztuka z Klasą”. Gwiazdami sobotniego popołudnia były chóry prowadzone przez Ilonę Mach - „Clave De Sol” i „Unisono”,  które mogą poszczycić się osiągnięciami na szczeblu nie tylko ogólnopolskim ale także międzynarodowym – zdobywając najwyższe lokaty. Koncert chórów uświetnili artyści operowi tj. Julia Mach i Sebastian Mach. W wydarzeniu samorząd powiatowy reprezentował Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Julia Mach – MezzosopranAbsolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F.Chopina w Warszawie, Solistka Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Sebastian Mach – TenorAbsolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Akademii Operowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Współpracuje m. in. z Teatrem Wielkim Opery Narodowej, Warszawską Opera Kameralną, Teatrem Wielkim w Łodzi, Polską Operą Królewską, Operą Bałtycką, Narodowym Forum Muzyki. W 2022 r. debiutował w roli Księcia Ramiro w operze Gioacchino Rossiniego, wystawionej na szwajcarskim festiwalu „Ticino Musica” w Lugano. W 2021 r. wziął udział w prestiżowym projekcie „Young Singers Project” organizowanym przez największy festiwal muzyczny w Europie w Salzburgu. Tego samego roku zadebiutował od także w Teatrze Wielkim w Łodzi – w operze „Wesele Figara” Mozarta. W 2020 r. wystąpił w głównej roli w światowej premierze opery „Wehikuł Czasu” kompozycji Francesco Bottiglireo w Operze Bałtyckiej. Otrzymał I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym na Słowacji oraz Nagrodę Specjalną Opery w Bańskiej Bystrzycy za najlepszą interpretację utworów. Na konkursie w Drezdenku otrzymał Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie pieśni polskiej.  W 2023 r. wykonał główną rolę – Lindora „Włoszka w Algierze” w Operze Królewskiej w Warszawie. oprac. i fot. Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG