Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert dla biskupów

Koncert dla biskupów

Koncert dla biskupów

Bazylika Katedralna w Tarnowie będzie w sobotę 22 stycznia o godz. 19.30 miejscem wielkiego koncertu z okazji konsekracji Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca i Biskupa Władysława Bobowskiego. W tym uroczystym wydarzeniu muzycznym wezmą udział Capella Cracoviensis oraz Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni. Dyrygował będzie Stanisław Gałoński. Koncert, na który wstęp jest wolny, zorganizowały Kuria Dieczjalna i Centrum Paderewskiego. 

Piętnasty już na stolicy biskupiej w Tarnowie Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc 6 stycznia przeżywał ósmą rocznicę swojej biskupiej konsekracji. Biskup Pomocniczy Władysław Bobowski sakrę biskupią otrzymał z rąk ówczesnego Biskupa Tarnowskiego Jerzego Ablewicza 2 lutego 1975 roku. A więc już 30 lat pomaga w zarządzaniu naszą diecezją diecezją rozciągającą się od Krynicy po Mielec i od Dębicy aż po Limanową.

W programie jubileuszowego koncertu znajdą się utwory W.A. Mozarta i J.S. Bacha. Zaprezentują je dwa znakomite zespoły: działająca od 35 lat Capella Cracoviensis pod dyrekcją założyciela Stanisława Gałońskiego oraz Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni, który założył w 1987 roku i do dzisiaj kieruje nim ks. Stanisław Adamczyk. Solistami będą: I sopran: Klaudia Romek, II sopran: Katarzyna Monita, alt: Agnieszka Monasterska, tenor: Rafał Majzner i bas: Jacek Ozimkowski. 

Wstęp na ten wyjątkowy koncert jest wolny ! 

Źródło: inTARnet.pl

Bazylika Katedralna w Tarnowie będzie w sobotę 22 stycznia o godz. 19.30 miejscem wielkiego koncertu z okazji konsekracji Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca i Biskupa Władysława Bobowskiego. W tym uroczystym wydarzeniu muzycznym wezmą udział Capella Cracoviensis oraz Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni. Dyrygował będzie Stanisław Gałoński. Koncert, na który wstęp jest wolny, zorganizowały Kuria Dieczjalna i Centrum Paderewskiego.  Piętnasty już na stolicy biskupiej w Tarnowie Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc 6 stycznia przeżywał ósmą rocznicę swojej biskupiej konsekracji. Biskup Pomocniczy Władysław Bobowski sakrę biskupią otrzymał z rąk ówczesnego Biskupa Tarnowskiego Jerzego Ablewicza 2 lutego 1975 roku. A więc już 30 lat pomaga w zarządzaniu naszą diecezją diecezją rozciągającą się od Krynicy po Mielec i od Dębicy aż po Limanową. W programie jubileuszowego koncertu znajdą się utwory W.A. Mozarta i J.S. Bacha. Zaprezentują je dwa znakomite zespoły: działająca od 35 lat Capella Cracoviensis pod dyrekcją założyciela Stanisława Gałońskiego oraz Chór Pueri Cantores Sancti Nicolai z Bochni, który założył w 1987 roku i do dzisiaj kieruje nim ks. Stanisław Adamczyk. Solistami będą: I sopran: Klaudia Romek, II sopran: Katarzyna Monita, alt: Agnieszka Monasterska, tenor: Rafał Majzner i bas: Jacek Ozimkowski.  Wstęp na ten wyjątkowy koncert jest wolny !  Źródło: inTARnet.pl