Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert dla Polonii węgierskiej

Koncert dla Polonii węgierskiej

Koncert dla Polonii węgierskiej

W dniach 11 – 13 listopada br. delegacja z Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Robertem Panterą i Wójtem Gminy Mędrzechów Krzysztofem Korcem wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości Polski na Węgrzech organizowanych przez Stołeczny Samorząd Mniejszości Polskiej oraz Samorządy Mniejszości Polskiej VIII, XIII i XVIII dzielnicy Budapesztu.

Podczas uroczystości upamiętniającej Odzyskanie przez Polskę Niepodległości Wicestarosta Robert Pantera wygłosił zebranym okolicznościowe przemówienie a Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej dała koncert dla zgromadzonej Polonii. Po raz drugi Orkiestra wystąpiła w kościele Polskim w Budapeszcie, gdzie uświetniła swoim wystąpieniem Mszę Świętą odprawioną w intencji naszej Ojczyzny.

W dniach 11 – 13 listopada br. delegacja z Powiatu Dąbrowskiego na czele z Wicestarostą Robertem Panterą i Wójtem Gminy Mędrzechów Krzysztofem Korcem wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości Polski na Węgrzech organizowanych przez Stołeczny Samorząd Mniejszości Polskiej oraz Samorządy Mniejszości Polskiej VIII, XIII i XVIII dzielnicy Budapesztu. Podczas uroczystości upamiętniającej Odzyskanie przez Polskę Niepodległości Wicestarosta Robert Pantera wygłosił zebranym okolicznościowe przemówienie a Orkiestra Dęta z Woli Mędrzechowskiej dała koncert dla zgromadzonej Polonii. Po raz drugi Orkiestra wystąpiła w kościele Polskim w Budapeszcie, gdzie uświetniła swoim wystąpieniem Mszę Świętą odprawioną w intencji naszej Ojczyzny.