Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert JEDNO ŻYCIE

Koncert JEDNO ŻYCIE

Koncert JEDNO ŻYCIE

Ksiądz Jerzy Berdychowski Proboszcz Parafii Św. Rodziny w Tarnowie oraz znany społecznik i lekarz Jacek Roik zapraszają na kolejny, czwarty już, koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. bł. Fryderyka Ozanama. Koncert odbędzie się 8 października o godzinie 19.00 i uświetni obchody I Światowego Dnia Hospicjów. Wystąpi Zespół Muzyczny CLARITAS. 

Tarnowskie Hospicjum Domowe , które zorganizował blisko 5 la temu ks. proboszcz Berdychowski jest jedyną tego typu placówką w Tarnowie. Ponad 40 Wolontariuszy a ich pracą koordynuje s. Lidia, niesie pomoc pacjentom w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz ich rodzinom, nie ograniczając się tylko do terytorium parafii. Są wzywani do pacjentów w całym Tarnowie i okolicy. Do tej pory 120 pacjentów odeszło do Boga w obecności wolontariuszy. W Tarnowskim Hospicjum Domowym pełni misję 3 lekarzy, 5 pielęgniarek oraz 27 wolontariuszy niemedycznych. Obecnie u boku s.Lidii przygotowuje się do tej roli, następnych 10 Dziewcząt, które podczas ostatniego wrzesniowego Koncertu w Tarnowskim Teatrze kwestowały na rzecz Hospicjum. Hospicjum dysponuje następującym sprzętem: 3 koncentratorami tlenowymi, 10 materacami przeciw odleżynowymi, zmienno-ciśnieniowymi, 1 łóżkiem ortopedycznym sterowanym automatycznie pilotem oraz 4 łóżkami przenośnymi. A to wciąż tylko kropla w morzu potrzeb Hospicjum...

Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc tę ze wszech miar zasługującą na wsparcie inicjatywę, mogą dokonać wpłaty na konto bankowe Tarnowskiego Hospicjum Domowego w Tarnowie , ul.Krakowska 41 :
65 1240 1910 1111 0010 0544 1276
Nie czekając na dzień Koncertu można na to konto dokonać wcześniej wpłaty dowolnej kwoty. 
Sam koncert rozpocznie się w sobotę 8 października po uroczystej mszy świętej o godzinie 18.00 i złożą się na niego pieśni i utwory religijne, także własne zespołu CLARITAS, w nowoczesnych aranżacjach. Zespół obchodzi w tym roku Jubileusz 15-lecia istnienia, znany jest z występów w Polsce a szczególnie w TV Trwam i Radio Maryja, nagrał kilka płyt a ponadto występuje często Niemczech zapraszany przez tamtejszą Polonię. 

Źródło: inTARnet.pl

Ksiądz Jerzy Berdychowski Proboszcz Parafii Św. Rodziny w Tarnowie oraz znany społecznik i lekarz Jacek Roik zapraszają na kolejny, czwarty już, koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą datki na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. bł. Fryderyka Ozanama. Koncert odbędzie się 8 października o godzinie 19.00 i uświetni obchody I Światowego Dnia Hospicjów. Wystąpi Zespół Muzyczny CLARITAS.  Tarnowskie Hospicjum Domowe , które zorganizował blisko 5 la temu ks. proboszcz Berdychowski jest jedyną tego typu placówką w Tarnowie. Ponad 40 Wolontariuszy a ich pracą koordynuje s. Lidia, niesie pomoc pacjentom w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz ich rodzinom, nie ograniczając się tylko do terytorium parafii. Są wzywani do pacjentów w całym Tarnowie i okolicy. Do tej pory 120 pacjentów odeszło do Boga w obecności wolontariuszy. W Tarnowskim Hospicjum Domowym pełni misję 3 lekarzy, 5 pielęgniarek oraz 27 wolontariuszy niemedycznych. Obecnie u boku s.Lidii przygotowuje się do tej roli, następnych 10 Dziewcząt, które podczas ostatniego wrzesniowego Koncertu w Tarnowskim Teatrze kwestowały na rzecz Hospicjum. Hospicjum dysponuje następującym sprzętem: 3 koncentratorami tlenowymi, 10 materacami przeciw odleżynowymi, zmienno-ciśnieniowymi, 1 łóżkiem ortopedycznym sterowanym automatycznie pilotem oraz 4 łóżkami przenośnymi. A to wciąż tylko kropla w morzu potrzeb Hospicjum... Wszystkie osoby, które chciałyby wspomóc tę ze wszech miar zasługującą na wsparcie inicjatywę, mogą dokonać wpłaty na konto bankowe Tarnowskiego Hospicjum Domowego w Tarnowie , ul.Krakowska 41 : 65 1240 1910 1111 0010 0544 1276.  Nie czekając na dzień Koncertu można na to konto dokonać wcześniej wpłaty dowolnej kwoty.  Sam koncert rozpocznie się w sobotę 8 października po uroczystej mszy świętej o godzinie 18.00 i złożą się na niego pieśni i utwory religijne, także własne zespołu CLARITAS, w nowoczesnych aranżacjach. Zespół obchodzi w tym roku Jubileusz 15-lecia istnienia, znany jest z występów w Polsce a szczególnie w TV Trwam i Radio Maryja, nagrał kilka płyt a ponadto występuje często Niemczech zapraszany przez tamtejszą Polonię.  Źródło: inTARnet.pl