Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert Natalii Niemen w Ośrodku Spotkania Kultur

Koncert Natalii Niemen w Ośrodku Spotkania Kultur

Koncert Natalii Niemen w Ośrodku Spotkania Kultur
Zadanie „Kalejdoskop twórczego działania”, realizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, we współpracy z Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski zostało zwieńczone koncertem Natalii Niemen w Ośrodek Spotkania Kultur.
 
W niezwykły sposób Dąbrowa Tarnowska uczciła też pamięć pierwszych, częściowo wolnych wyborów demokratycznych w Polsce z 1989 r. (38.rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r.) Natalia Niemen wystąpiła w sekstecie, towarzyszył jej chórek oraz pianista i perkusista. Zaśpiewała wielkie przeboje ojca we własnej aranżacji. Szczególne miejsce w programie koncertu zajęły utwory z ostatnich płyt Czesława Niemena, świadczące o bardzo oryginalnych poszukiwaniach artystycznych pod wpływem amerykańskiego rytm and bluesa i brzmień elektronicznych.
 
Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gminy w osobach Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Przewodniczącej Rady Powiatu dr Marty Chrabąszcz oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Nie zawiodła liczna grupa studentów UTW przy DDK, fani i melomani z Powiśla Dąbrowskiego i regionu.
 
Natalia bisowała wspaniałym „Snem o Warszawie”, ale największy podziw wzbudziła oryginalną interpretacją, odbiegającą od pierwowzoru, legendarnego przeboju Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Po raz kolejny dawna synagoga, mimo wymagającej akustyki, okazała się magicznym miejscem spotkań wokół kultury wysokiej. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii Jarosława Wrony „Wymiarując wątpliwość” na temat tajemnic starej Jerozolimy.
 
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do połowy września.

źródło: Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego

Zadanie „Kalejdoskop twórczego działania”, realizowane przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego, we współpracy z Dąbrowskim Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski zostało zwieńczone koncertem Natalii Niemen w Ośrodek Spotkania Kultur.   W niezwykły sposób Dąbrowa Tarnowska uczciła też pamięć pierwszych, częściowo wolnych wyborów demokratycznych w Polsce z 1989 r. (38.rocznica wyborów z 4 czerwca 1989 r.) Natalia Niemen wystąpiła w sekstecie, towarzyszył jej chórek oraz pianista i perkusista. Zaśpiewała wielkie przeboje ojca we własnej aranżacji. Szczególne miejsce w programie koncertu zajęły utwory z ostatnich płyt Czesława Niemena, świadczące o bardzo oryginalnych poszukiwaniach artystycznych pod wpływem amerykańskiego rytm and bluesa i brzmień elektronicznych.   Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych powiatu i gminy w osobach Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Przewodniczącej Rady Powiatu dr Marty Chrabąszcz oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego. Nie zawiodła liczna grupa studentów UTW przy DDK, fani i melomani z Powiśla Dąbrowskiego i regionu.   Natalia bisowała wspaniałym „Snem o Warszawie”, ale największy podziw wzbudziła oryginalną interpretacją, odbiegającą od pierwowzoru, legendarnego przeboju Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. Po raz kolejny dawna synagoga, mimo wymagającej akustyki, okazała się magicznym miejscem spotkań wokół kultury wysokiej. Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii Jarosława Wrony „Wymiarując wątpliwość” na temat tajemnic starej Jerozolimy.   Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do połowy września. źródło: Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego