Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert noworoczny orkiestry z Woli Mędrzechowskiej

Koncert noworoczny orkiestry z Woli Mędrzechowskiej

Koncert noworoczny orkiestry z Woli Mędrzechowskiej

  Sala kina DDK po raz czwarty z rzędu w kolejne niedzielne popołudnie wypełniła się po brzegi, tym razem za sprawą ponad 40-osobowego big-bandu, dumy gminy Mędrzechów i powiatu dąbrowskiego – orkiestry dętej z Woli Mędrzechowskiej. Koncert noworoczny tego zespołu to kilkuletnia tradycja prezentacji dąbrowskim melomanom ciekawych i nowatorskich aranżacji znanych przebojów karnawałowych i nieco zapomnianych, aczkolwiek pięknych melodii w różnych stylistykach i tematach. Wśród publiczności byli obecni również przedstawiciele władz samorządowych: Krzysztof Korzec – Wójt Mędrzechowa i Barbara Pobiegło – sekretarz gminy, a zarazem Przewodnicząca Rady Powiatu.

  Koncert w DDK jest zwieńczeniem 12 miesięcy wypełnionych występami orkiestry z Woli dla publiczności lokalnej w różnych zakątkach powiatu, ale i ważnych przedsięwzięć promocyjnych w kraju i zagranicą. Dyrygentem i autorem ciekawych aranżacji oraz artystycznych poszukiwań repertuarowych jest  Andrzej Komorowski, orkiestrą opiekuje się Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie, zespół jest ozdobą wielu uroczystości kościelnych w Woli Mędrzechowskiej. Na program dąbrowskiego koncertu złożyły się melodyjne i pełne wdzięku utwory („Yellow River”, „Swinging Rossini”), ponadczasowe szlagiery pop („Malowany Dzbanek”, „We Are the World”), nawiązujące do minionego okresu Świąt Bożego Narodzenia („Jinngle Bells”, „Last Christmas”), utrzymane w klimacie hiszpańskiej corridy paso doble „Pepita”, były też okazje do popisów solowych („Flar” – Wojciech Borek na saksofonie tenorowym i „Ich Und Mein Schlagzeug” – Marcin Piekielniak na perkusji). Na finał orkiestra zagrała bardzo żywiołowo „Piratów z Karaibów”, owacja na stojąco i kolejne 2 bisy mówią za siebie!

  Sala kina DDK po raz czwarty z rzędu w kolejne niedzielne popołudnie wypełniła się po brzegi, tym razem za sprawą ponad 40-osobowego big-bandu, dumy gminy Mędrzechów i powiatu dąbrowskiego – orkiestry dętej z Woli Mędrzechowskiej. Koncert noworoczny tego zespołu to kilkuletnia tradycja prezentacji dąbrowskim melomanom ciekawych i nowatorskich aranżacji znanych przebojów karnawałowych i nieco zapomnianych, aczkolwiek pięknych melodii w różnych stylistykach i tematach. Wśród publiczności byli obecni również przedstawiciele władz samorządowych: Krzysztof Korzec – Wójt Mędrzechowa i Barbara Pobiegło – sekretarz gminy, a zarazem Przewodnicząca Rady Powiatu.   Koncert w DDK jest zwieńczeniem 12 miesięcy wypełnionych występami orkiestry z Woli dla publiczności lokalnej w różnych zakątkach powiatu, ale i ważnych przedsięwzięć promocyjnych w kraju i zagranicą. Dyrygentem i autorem ciekawych aranżacji oraz artystycznych poszukiwań repertuarowych jest  Andrzej Komorowski, orkiestrą opiekuje się Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie, zespół jest ozdobą wielu uroczystości kościelnych w Woli Mędrzechowskiej. Na program dąbrowskiego koncertu złożyły się melodyjne i pełne wdzięku utwory („Yellow River”, „Swinging Rossini”), ponadczasowe szlagiery pop („Malowany Dzbanek”, „We Are the World”), nawiązujące do minionego okresu Świąt Bożego Narodzenia („Jinngle Bells”, „Last Christmas”), utrzymane w klimacie hiszpańskiej corridy paso doble „Pepita”, były też okazje do popisów solowych („Flar” – Wojciech Borek na saksofonie tenorowym i „Ich Und Mein Schlagzeug” – Marcin Piekielniak na perkusji). Na finał orkiestra zagrała bardzo żywiołowo „Piratów z Karaibów”, owacja na stojąco i kolejne 2 bisy mówią za siebie!