Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert Promocyjny „Malowane wierszem…”

Koncert Promocyjny „Malowane wierszem…”

Koncert Promocyjny „Malowane wierszem…”

21 września 2011 r.w pięknej scenerii Domu Malarek w Zalipiu miała miejsce niecodzienna uroczystość poetycka - Koncert Promocyjny pt.„MALOWANE WIERSZEM...” XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 2011.

W spotkaniu z 24 osobową grupą twórców, pasjonatów poezji i miłośników pięknego słowa, którzy przyjechali z różnych stron naszego kraju oraz odległych państw (tj. Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Wietnam, a nawet Australia) uczestniczyła liczna grupa pracowników kultury, nauczyciele, działacze i sympatycy Biblioteki Publicznej w Oleśnie.

Artystów i przybyłych gości w serdecznych słowach przywitali Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera. Koncert Promocyjny poprowadził Andrzej Grabowski, poeta, autor i publicysta – główny organizator Galicyjskiej Jesieni, przy udziale Zespołu „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”.

Organizatorzy Koncertu wyróżnili Złotym Laurem Małgorzatę Morawiec i Wandę Chlastawa za szczególne zasługi na rzecz rozwoju kultur w swoim środowisku.Podziękowania dla artystów na ręce Andrzeja Grabowskiego złożyli: Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Witold Morawiec Wót Gminy Olesno, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie i Wanda Chlastawa Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie.

Był to niecodzienny koncert, pełen poezji, wzruszeń i wielu pięknych przeżyć, który z pewnością na długo zostanie w pamięci artystów jak i przybyłych mieszkańców naszego powiatu.

Uczestnicy spotkania mogli również oglądać wspaniałą wystawę fotograficzną KonradaWójcika pt.„Piękno odnalezione.

Organizatorami Koncertu byli:
Wójt Gminy Olesno
Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie
Gminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu

Współorganizatorami byli:
Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

Patronat Honorowy objął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski

Opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

21 września 2011 r.w pięknej scenerii Domu Malarek w Zalipiu miała miejsce niecodzienna uroczystość poetycka - Koncert Promocyjny pt.„MALOWANE WIERSZEM...” XXI Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej 2011. W spotkaniu z 24 osobową grupą twórców, pasjonatów poezji i miłośników pięknego słowa, którzy przyjechali z różnych stron naszego kraju oraz odległych państw (tj. Litwa, Łotwa, Ukraina, Estonia, Wietnam, a nawet Australia) uczestniczyła liczna grupa pracowników kultury, nauczyciele, działacze i sympatycy Biblioteki Publicznej w Oleśnie. Artystów i przybyłych gości w serdecznych słowach przywitali Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Robert Pantera. Koncert Promocyjny poprowadził Andrzej Grabowski, poeta, autor i publicysta – główny organizator Galicyjskiej Jesieni, przy udziale Zespołu „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki”. Organizatorzy Koncertu wyróżnili Złotym Laurem Małgorzatę Morawiec i Wandę Chlastawa za szczególne zasługi na rzecz rozwoju kultur w swoim środowisku.Podziękowania dla artystów na ręce Andrzeja Grabowskiego złożyli: Robert Pantera Wicestarosta Dąbrowski, Witold Morawiec Wót Gminy Olesno, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie i Wanda Chlastawa Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie. Był to niecodzienny koncert, pełen poezji, wzruszeń i wielu pięknych przeżyć, który z pewnością na długo zostanie w pamięci artystów jak i przybyłych mieszkańców naszego powiatu. Uczestnicy spotkania mogli również oglądać wspaniałą wystawę fotograficzną KonradaWójcika pt.„Piękno odnalezione”. Organizatorami Koncertu byli:Wójt Gminy OlesnoGminna Biblioteka Publiczna w OleśnieGminny Ośrodek Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu Współorganizatorami byli:Starostwo Powiatowe w Dąbrowie TarnowskiejPowiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej Patronat Honorowy objął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski Opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej