Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy

Koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy

Koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy

31 marca 2023, godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Projekt artystyczny „Polskę i Ukrainę łączy sztuka" to ludowy kolektyw artystyczny ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk, założony w 1964 roku przez zasłużonego nauczyciela Ukrainy, choreografa amatora Jurija Guriejewa, wyjątkową osobowość, utalentowanego artystę i pedagoga.

Obecnie zespołem Podolyanchyk kieruje jego syn Ivan Gurejev. W skład kolektywu wchodzi ponad 250 uczniów w wieku od 5 do 17 lat, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczą się choreografii - zapalnej sztuki tańca oraz kreatywny zespół nauczycieli.

Repertuar jest duży i oryginalny, ale specjalnością są prace choreograficzne tworzone na materiale folklorystycznym regionu podolskiego. W programach koncertowych kolektywu reprezentowane są wszystkie regiony Ukrainy. Zespół jest wizytówką Chmielnickiego, gloryfikuje rodzime Podole na całej Ukrainie i daleko poza jej granicami, budując mosty przyjaźni i jednocząc młodych Ukraińców. Wielokrotny laureat międzynarodowych i ogólnoukraińskich festiwali, zdobywca Grand-Prix różnych ukraińskich i europejskich konkursów.

31 marca, o godzinie 18:00 z zespołem Podolyanchyk wystąpią grupy młodzieżowe Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, które zaprezentują folklor z regionu Polski południowej i centralnej.

Centrum Sztuki Mościce chce w ten sposób przybliżyć odbiorcy kulturę i folklor oraz zintegrować zespoły z Polski i Ukrainy.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy przygotowali:

  • Beata Hazuka - Skoropad - choreografia
  • Marta Cichoń - chórmistrz
  • Andrzej Radzik - kierownik muzyczny

Zespołowi towarzyszy orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.

Informacje / bilety:

Data: 29 marca 2023, godz. 11:00 i 31 marca 2023, godz. 18:00

Miejsce: sala widowiskowa

Bilety: 29 marca (grupy zorganizowane) - 10 zł; 31 marca - 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi

Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:
tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl

poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00
sobota - niedziela - 15:00 - 20:00

Centrum Sztuki Mościce

31 marca 2023, godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert z udziałem grup młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Projekt artystyczny „Polskę i Ukrainę łączy sztuka" to ludowy kolektyw artystyczny ukraińskiego zespołu tanecznego Podolyanchyk, założony w 1964 roku przez zasłużonego nauczyciela Ukrainy, choreografa amatora Jurija Guriejewa, wyjątkową osobowość, utalentowanego artystę i pedagoga. Obecnie zespołem Podolyanchyk kieruje jego syn Ivan Gurejev. W skład kolektywu wchodzi ponad 250 uczniów w wieku od 5 do 17 lat, którzy w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych uczą się choreografii - zapalnej sztuki tańca oraz kreatywny zespół nauczycieli. Repertuar jest duży i oryginalny, ale specjalnością są prace choreograficzne tworzone na materiale folklorystycznym regionu podolskiego. W programach koncertowych kolektywu reprezentowane są wszystkie regiony Ukrainy. Zespół jest wizytówką Chmielnickiego, gloryfikuje rodzime Podole na całej Ukrainie i daleko poza jej granicami, budując mosty przyjaźni i jednocząc młodych Ukraińców. Wielokrotny laureat międzynarodowych i ogólnoukraińskich festiwali, zdobywca Grand-Prix różnych ukraińskich i europejskich konkursów. 31 marca, o godzinie 18:00 z zespołem Podolyanchyk wystąpią grupy młodzieżowe Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, które zaprezentują folklor z regionu Polski południowej i centralnej. Centrum Sztuki Mościce chce w ten sposób przybliżyć odbiorcy kulturę i folklor oraz zintegrować zespoły z Polski i Ukrainy. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy przygotowali: Beata Hazuka - Skoropad - choreografia Marta Cichoń - chórmistrz Andrzej Radzik - kierownik muzyczny Zespołowi towarzyszy orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy. Informacje / bilety: Data: 29 marca 2023, godz. 11:00 i 31 marca 2023, godz. 18:00 Miejsce: sala widowiskowa Bilety: 29 marca (grupy zorganizowane) - 10 zł; 31 marca - 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) Bilety zakupione online nie podlegają zwrotowi Kasa CSM, godziny otwarcia i kontakt:tel.: 14 633 46 04, mail: kasa@csm.tarnow.pl poniedziałek - piątek - 10:00 - 20:00sobota - niedziela - 15:00 - 20:00 Centrum Sztuki Mościce