Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koncert „ZAPACH KOBIETY”

Koncert „ZAPACH KOBIETY”

Koncert „ZAPACH KOBIETY”

To tytuł koncertu, który odbył się dnia 7 marca br. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, dedykowany kobietom, działaczkom aktywnie współpracujących z placówkami kultury na terenie Gminy.

Organizatorami tej pięknej imprezy był Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Dom Malarek w Zalipiu.

W przepięknej scenerii zaaranżowanej przez Panie Małgorzatę Morawiec i Wandę Chlastawa wspaniale bawiło się ponad 100 osób. Uczestnicy wysłuchali utworów muzyki G.F. Haendla, J. Brahmsa, J .Strausa, A.Chaczaturiana, a także utworów H. Warsa jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą", czy „Miłość ci wszystko wybaczy". Na zakończenie zespół wykonał utwór pt. „Zapach kobiety" z filmu o tym samym tytule. We wszystkich utworach wykonanych przez zespół przewijał się motyw „Kobiety".

Koncertował zespół MAES-TRIO w składzie:
Marzena Mikuła-Drabek / fortepian/ - założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu, odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Koncertowała we Francji z Orkiestrą Konserwatorium Paryskiego, brała udział w Konkursie Muzycznym w Genewie. Jest autorką muzyki do ponad 50 sztuk teatralnych.

Jacek Gros – pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie, odtwórca tytułowej postaci w „Skrzypku na dachu".

Dariusz Kasperek - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę za wykonanie partii solowych w albumie Kławdi Kałudowa „Canzonetta". Współpracuje z Filharmonią Śląską i Opolską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.

Występ nagradzany był wielkimi brawami i owacjami na stojąco. Był również wspólny śpiew wszystkich gości przy akompaniamencie zespołu.

Opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

To tytuł koncertu, który odbył się dnia 7 marca br. w świetlicy Urzędu Gminy w Oleśnie, dedykowany kobietom, działaczkom aktywnie współpracujących z placówkami kultury na terenie Gminy. Organizatorami tej pięknej imprezy był Wójt Gminy Olesno, Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie i Dom Malarek w Zalipiu. W przepięknej scenerii zaaranżowanej przez Panie Małgorzatę Morawiec i Wandę Chlastawa wspaniale bawiło się ponad 100 osób. Uczestnicy wysłuchali utworów muzyki G.F. Haendla, J. Brahmsa, J .Strausa, A.Chaczaturiana, a także utworów H. Warsa jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą", czy „Miłość ci wszystko wybaczy". Na zakończenie zespół wykonał utwór pt. „Zapach kobiety" z filmu o tym samym tytule. We wszystkich utworach wykonanych przez zespół przewijał się motyw „Kobiety". Koncertował zespół MAES-TRIO w składzie: Marzena Mikuła-Drabek / fortepian/ - założycielka zespołu, pianistka, kompozytorka, kierownik muzyczny Teatru Nowego w Zabrzu, odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Koncertowała we Francji z Orkiestrą Konserwatorium Paryskiego, brała udział w Konkursie Muzycznym w Genewie. Jest autorką muzyki do ponad 50 sztuk teatralnych. Jacek Gros – pierwszy skrzypek i solista orkiestry Teatru Rozrywki w Chorzowie, odtwórca tytułowej postaci w „Skrzypku na dachu". Dariusz Kasperek - jedyny w Polsce klarnecista, który otrzymał Złotą Płytę za wykonanie partii solowych w albumie Kławdi Kałudowa „Canzonetta". Współpracuje z Filharmonią Śląską i Opolską, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Występ nagradzany był wielkimi brawami i owacjami na stojąco. Był również wspólny śpiew wszystkich gości przy akompaniamencie zespołu. Opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej