Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja dla pedagogów Szkół Powiatu Dąbrowskiego

Konferencja dla pedagogów Szkół Powiatu Dąbrowskiego

Konferencja dla pedagogów Szkół Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 9 marca 2010 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, konferencja dla pedagogów szkół Powiatu Dąbrowskiego na temat „Zaburzenia zachowania uczniów". Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa. Spotkanie prowadziła dyrektor Poradni Bogusława Molak.

Przewodniczący przysłuchiwał się obradom i zabrał głos w ogólnej dyskusji.
W spotkaniu wzięli udział pedagodzy wszystkich Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.
Problematykę zaburzeń w zachowaniu uczniów omówiły: Danuta Filipska – psycholog, kierownik Filii, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szczucinie, Stanisława Waniołek – psycholog i Renata Nowak - pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po prezentacji problematyki zaburzeń w zachowaniu uczniów odbyła się dyskusja, w której zebrani na spotkaniu pedagodzy, aktywnie uczestniczyli. Rozmawiano o sposobach radzenia sobie z uczniami, którzy przejawiają zaburzenia w zachowaniu.
Dyskutowano o pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów i rodziców. Podkreślano ogromną rolę pedagogów szkolnych, którzy w swoich szkołach rozwiązują różnorodne problemy wychowawcze.
Uczestnicy spotkania zauważali, że pedagog powinien pracować w każdej szkole aby wspierał uczniów, rodziców i nauczycieli. W Powiecie Dąbrowskim pedagodzy szkolni pracują tylko w szkołach Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Szczucin i Olesno oraz we wszystkich Szkołach Ponadgimnazjalnych.

Spotkanie to, było drugim zorganizowanym przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w roku szkolnym 2009/2010.
Trzecia konferencja, o której w trakcie spotkania, dyrektor Poradni powiadomiła zebranych pedagogów, odbędzie się pod koniec maja i ma być poświęcona relacjom nauczyciele – rodzice.

Opracowanie: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w D.T

W dniu 9 marca 2010 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, konferencja dla pedagogów szkół Powiatu Dąbrowskiego na temat „Zaburzenia zachowania uczniów". Uroczystego otwarcia dokonał Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa. Spotkanie prowadziła dyrektor Poradni Bogusława Molak. Przewodniczący przysłuchiwał się obradom i zabrał głos w ogólnej dyskusji.W spotkaniu wzięli udział pedagodzy wszystkich Szkół Ponadgimnazjalnych, Gimnazjów i Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Dąbrowskiego.Problematykę zaburzeń w zachowaniu uczniów omówiły: Danuta Filipska – psycholog, kierownik Filii, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Szczucinie, Stanisława Waniołek – psycholog i Renata Nowak - pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Po prezentacji problematyki zaburzeń w zachowaniu uczniów odbyła się dyskusja, w której zebrani na spotkaniu pedagodzy, aktywnie uczestniczyli. Rozmawiano o sposobach radzenia sobie z uczniami, którzy przejawiają zaburzenia w zachowaniu.Dyskutowano o pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów i rodziców. Podkreślano ogromną rolę pedagogów szkolnych, którzy w swoich szkołach rozwiązują różnorodne problemy wychowawcze.Uczestnicy spotkania zauważali, że pedagog powinien pracować w każdej szkole aby wspierał uczniów, rodziców i nauczycieli. W Powiecie Dąbrowskim pedagodzy szkolni pracują tylko w szkołach Gmin: Dąbrowa Tarnowska, Radgoszcz, Szczucin i Olesno oraz we wszystkich Szkołach Ponadgimnazjalnych. Spotkanie to, było drugim zorganizowanym przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną w roku szkolnym 2009/2010.Trzecia konferencja, o której w trakcie spotkania, dyrektor Poradni powiadomiła zebranych pedagogów, odbędzie się pod koniec maja i ma być poświęcona relacjom nauczyciele – rodzice. Opracowanie: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w D.T