Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja i spotkanie autorskie z ks. Kabatem

Konferencja i spotkanie autorskie z ks. Kabatem

W środę 16 marca odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej konferencja szkoleniowa bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu dąbrowskiego. Oprócz spraw merytorycznych pracownicy bibliotek spotkają się z poetą ks. Edwardem Kabatem. 

Ksiądz Kabat urodził się w Sikorzycach. Ukończył Szkołę Podstawową w rodzinnej miejscowości, następnie Technikum Mechaniczne w Tarnowie, a w roku 1975 studia filozoficzno - teologiczne w Seminarium Duchownym w Tarnowie i z rąk bpa Jerzego Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz parafialny, później jako administrator i proboszcz parafii na terenie diecezji tarnowskiej. W 1995 r. został skierowany do pracy w diecezji Czeskie Budziejowice w Republice Czeskiej.
Wykonując prace duszpasterskie jednocześnie ukończył Wydział Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Historii Kościoła PAT w Krakowie. Pracę doktorską napisał w roku 1995 na temat Życie religijne ludności katolickiej w Tarnowie 1855 - 1918. Od 1975 roku w krąg zainteresowań ks. Edwarda Kabata weszło snycerstwo. Jest autorem wielu płaskorzeźb, które znajdują się w domach prywatnych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Twórczość literacka księdza - poety to wiele tomików poezji, wydawanych przez autora od 1995 roku, oraz modlitewniki i katechizmy. 

Spotkanie bibliotekarzy z księdzem to okazja do popularyzacji poezji w bibliotekach, zwłaszcza w marcu, w tym bowiem miesiącu przypada Światowy Dzień Poezji (21 marca), ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Poezja księdza Edwarda uwrażliwia na piękne słowo, zwraca uwagę na to, co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze: miłość, dobroć, serdeczność, przebaczenie i pojednanie 

Źródło: inTARnet.pl

W środę 16 marca odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej konferencja szkoleniowa bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu dąbrowskiego. Oprócz spraw merytorycznych pracownicy bibliotek spotkają się z poetą ks. Edwardem Kabatem.  Ksiądz Kabat urodził się w Sikorzycach. Ukończył Szkołę Podstawową w rodzinnej miejscowości, następnie Technikum Mechaniczne w Tarnowie, a w roku 1975 studia filozoficzno - teologiczne w Seminarium Duchownym w Tarnowie i z rąk bpa Jerzego Ablewicza przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz parafialny, później jako administrator i proboszcz parafii na terenie diecezji tarnowskiej. W 1995 r. został skierowany do pracy w diecezji Czeskie Budziejowice w Republice Czeskiej. Wykonując prace duszpasterskie jednocześnie ukończył Wydział Teologiczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Historii Kościoła PAT w Krakowie. Pracę doktorską napisał w roku 1995 na temat Życie religijne ludności katolickiej w Tarnowie 1855 - 1918. Od 1975 roku w krąg zainteresowań ks. Edwarda Kabata weszło snycerstwo. Jest autorem wielu płaskorzeźb, które znajdują się w domach prywatnych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Twórczość literacka księdza - poety to wiele tomików poezji, wydawanych przez autora od 1995 roku, oraz modlitewniki i katechizmy.  Spotkanie bibliotekarzy z księdzem to okazja do popularyzacji poezji w bibliotekach, zwłaszcza w marcu, w tym bowiem miesiącu przypada Światowy Dzień Poezji (21 marca), ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Poezja księdza Edwarda uwrażliwia na piękne słowo, zwraca uwagę na to, co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze: miłość, dobroć, serdeczność, przebaczenie i pojednanie  Źródło: inTARnet.pl
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG