Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja mleczarska w Starostwie Powiatowym

Konferencja mleczarska w Starostwie Powiatowym

Konferencja mleczarska w Starostwie Powiatowym

W dniu 07.11.2006 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja mleczarska zorganizowana przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej. Inspiracją do organizacji tak dużego przedsięwzięcia dla producentów mleka z terenu całego powiatu jest fakt, iż z dniem 31.12.2006 r. kończy się okres przejściowy dostosowania gospodarstw mleczarskich do wymogów unijnych. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej około 80 osób.

Konferencje rozpoczęła i prowadziła Kierownik MODR w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Anna Morawiec. Towarzyszył jej zespół MODR w Dąbrowie Tarnowskiej. Na wstępie zabrał głos Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który zauważył bardzo dobrą współpracę MODR i Samorządu Powiatowego w kwestii wspierania potrzeb rolników z terenu Powiatu m.in. z tej przyczyny, że Powiat jest w 70 % obszarem rolniczym. Prelegentami byli Pan Andrzej Kubisztal – Wicedyrektor Agencji Rynku Rolnego w Krakowie, Lekarz Powiatowy Weterynarii Jacek Janas, Pani Barbara Zdebska z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Pan Maksymilian Młynarek, przedstawiciele mleczarni Mlektar i Rolmlecz. Na terenie Powiatu znajdują się producenci dysponujący kilkoma sztukami bydła gdzie hodowla odbywa się w tradycyjny sposób, ale również posiadacze kilkuset sztuk, których obsługa wspierana jest systemy elektroniczne nadzorujące m.in. stan zdrowia krów.

Zainteresowani zadawali pytania ważne dla przyszłości funkcjonowania ich gospodarstw, wysokości kwot mlecznych, gospodarowania nimi, a także systemem obrotu mlekiem jak również koniecznych prac dostosowawczych w gospodarstwach zajmujących się produkcją mleka.

W dniu 07.11.2006 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się konferencja mleczarska zorganizowana przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej. Inspiracją do organizacji tak dużego przedsięwzięcia dla producentów mleka z terenu całego powiatu jest fakt, iż z dniem 31.12.2006 r. kończy się okres przejściowy dostosowania gospodarstw mleczarskich do wymogów unijnych. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej około 80 osób. Konferencje rozpoczęła i prowadziła Kierownik MODR w Dąbrowie Tarnowskiej Pani Anna Morawiec. Towarzyszył jej zespół MODR w Dąbrowie Tarnowskiej. Na wstępie zabrał głos Starosta Dąbrowski Krzysztof Kaczmarski, który zauważył bardzo dobrą współpracę MODR i Samorządu Powiatowego w kwestii wspierania potrzeb rolników z terenu Powiatu m.in. z tej przyczyny, że Powiat jest w 70 % obszarem rolniczym. Prelegentami byli Pan Andrzej Kubisztal – Wicedyrektor Agencji Rynku Rolnego w Krakowie, Lekarz Powiatowy Weterynarii Jacek Janas, Pani Barbara Zdebska z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Pan Maksymilian Młynarek, przedstawiciele mleczarni Mlektar i Rolmlecz. Na terenie Powiatu znajdują się producenci dysponujący kilkoma sztukami bydła gdzie hodowla odbywa się w tradycyjny sposób, ale również posiadacze kilkuset sztuk, których obsługa wspierana jest systemy elektroniczne nadzorujące m.in. stan zdrowia krów. Zainteresowani zadawali pytania ważne dla przyszłości funkcjonowania ich gospodarstw, wysokości kwot mlecznych, gospodarowania nimi, a także systemem obrotu mlekiem jak również koniecznych prac dostosowawczych w gospodarstwach zajmujących się produkcją mleka.